Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa mężczyzn
Skra odebrała tytuł Resovii2014-04-27 17:12:00

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali 3:0 Asseco Resovię Rzeszów i po raz ósmy zdobyli mistrzostwo Polski. Tym samym finałowa rywalizacja zakończyła się po trzech spotkaniach. MVP meczu został wybrany, po raz trzeci w finale, Mariusz Wlazły.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:17, 25:20, 25:18)

PGE Skra: Uriarte, Antiga, Kłos, Wlazły, Conte, Wrona, Zatorski (libero) oraz Tuia, Maćkowiak.

Resovia: Tichacek, Lotman, Perłowski, Konarski, Penczew, Nowakowski, Ignaczak (libero) oraz Veres, Shops, Drzyzga, Kosok.

Skra wygrała w finale o MP wszystkie trzy mecze.

Trzecie finałowe starcie lepiej rozpoczęli siatkarze Skry. Podopieczni Miguela Falaski, niesieni dopingiem swoich kibiców, objęli prowadzenie 3:0. Goście szybko wzięli się w garść i odrobili tę stratę, a na pierwszą przerwę techniczną obie drużyny zeszły przy minimalnym prowadzeniu bełchatowian. Stawka meczu i żywiołowy doping fanów nieco paraliżował siatkarzy, którzy na początku popełniali sporo błędów na zagrywce i na przyjęciu. W tych elementach gry gubili się zwłaszcza rzeszowianie, dzięki czemu siatkarze PGE Skry wyszli na prowadzenie 16:11. Po udanym bloku Antigi prowadzenie miejscowych wzrosło do sześciu punktów i losy seta były przesądzone. W końcówce wszelkie wątpliwości rozwiał Mariusz Wlazły, który w pierwszej partii był nieomylny.

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia bełchatowian 4:0. Po raz kolejny klasą dla siebie był kapitan PGE Skry. Spora przewaga najwyraźniej rozluźniła gospodarzy, bo goście bardzo szybko odrobili straty. Bełchatowianie mieli duże problemy z zagrywką i przyjezdni wyprowadzali skuteczne ataki. Resovia wyszła nawet na dwupunktowe prowadzenie. Tylko na chwilę. Na zagrywkę wszedł Mariusz Wlazły i po raz kolejny odmienił losy rywalizacji. To było coś niesamowitego. Taki zawodnik to prawdziwy skarb. PGE Skra nie oddała już żadnego punktu i spokojnie wygrała seta.

Siatkarze z Rzeszowa, najwidoczniej pogodzeni już z losem rywalizacji, nie byli już w stanie zatrzymać rozpędzonych bełchatowian. PGE Skra wygrała trzeciego seta i tym samym zapewniła sobie mistrzostwo, odbierając tytuł Resovii.