Strona główna > Piłka nożna > Puchar Polski
Wiślacki koszmar w Grudziądzu2022-03-02 07:20:00

Wisła Kraków odpadła w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski, przegrywając w Grudziądzu z Olimpią w rzutach karnych. Pogromcy Białej Gwiazdy występują na co dzień w III lidze, są liderem gr. II...

Olimpia Grudziądz – Wisła Kraków 1-1 po dogrywce, karne 5-3

1-0 Jakub Bojas 2

1-1 Momo Cisse 57

Karne: 1-0 Marcin Warcholak, 1-1 Maciej Sadlok, 2-1 Michał Cywiński, 2-1 Michal Skvarka (bramkarz obronił), 3-1 Krzysztof Wicki, 3-2 Marko Poletanovic, 4-2 Jose Cabrera, 4-3 Enis Fazlagic, 5-3 Marko Zawada

Sędziował Dominik Sulikowski (Gdańsk). Żółte kartki: Kaczmarek, Warcholak - Młyński, Cisse, Fernandez, Colley, Szot.

OLIMPIA: Olszewski - Rzepka (78 Leszczyński), Klimek, Wicki, Karankiewicz, Warcholak - Antkowiak, Cywiński, Cabrera, Kaczmarek (118 Nawrocki) - Bojas (58 Zawada).

WISŁA: Biegański - Szot, Colley, Sadlok, Hanousek - Młyński (46 Starzyński), Fazlagic, Kuveljic (75 Zhukov), Fernandez (103 Poletanovic), Hugi (90+2 Skvarka) - Kliment (46 Cisse).

To chyba jedna z największych pucharowych wpadek Wisły w historii. Krakowian wyeliminowała drużyna występująca trzy klasy niżej, w III lidze!!!

W I połowie wiślacy mieli dużą przewagę (73% posiadania piłki), ale od 2. minuty prowadzili gospodarze. Po wyrzucie piłki z autu i krótkiej kombinacji Bojas wyszedł sam na sam z Biegańskim i wykorzystał szansę z paru metrów. Goście mieli w tej części gry jedną okazję, po podaniu Szota Kliment przegrał pojedynek z Olszewskim.

W pierwszym kwadransie po przerwie ekstraklasowiec wyrównał. Hugi w szybkim ataku zagrał do Cisse, a ten wbiegł w pole karne i zza narożnika "piątki" strzelił z lewej strony w "długi" róg. Olimpia obroniła remis i wszystko miało się rozstrzygnąć w dogrywce. Nie rozstrzygnęło się, choć w 119. minucie bliscy powodzenia byli miejscowi. Szansy nie wykorzystał Karankiewicz,

Karne gospodarze wykonywali bezbłędnie, natomiast w zespole Wisły pomylił się Skvarka. Jego strzał obronił Olszewski...