Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie
Dramat Stali Rzeszów w finale MP2010-07-08 21:15:00

Juniorzy starsi Stali SprintExpress Rzeszów po dramatycznym meczu przegrali drugie spotkanie w finale mistrzostw Polski z zagłebiem Lubin 3-4. Prowadzili już 2-0...

Stal SprintExpress Rzeszów – Zagłębie Lubin 3-4 (1-0)

3-4 Ernest Szela 90

Stal SprintExpress Rzeszów: Bartosz Szczybyło – Mariusz Kowal, Karol Federkiewicz, Dariusz Róg, Konrad Hus – Michał Lisańczuk, Damian Jędryas (88 min. Marek Lisańczuk), Paweł Nowakowicz (66 min. Ernest Szela), Maciej Grad (84 min. Damian Jancarz) – Sławomir Śliwa, Konrad Maca (76 min. Łukasz Panek).
Zagłębie Lubin: Wasilewski – Pisarczyk, Osyra, Bartków, Dąbrowski – Famulski, Sołtysińki, Kusowski, Fryzowicz – Danielewicz, Szuszkiewicz.

Pierwsza połowa tego meczu to zdecydowana przewaga Zagłębia Lubin. Stal nastawiła się na kontry, co jak pokazuje wynik tej części meczu wychodziło jej znakomicie. Lubinianie mieli trzy znakomite sytuacje do zdobycia bramki. W jednej  z nich Bartosza Szczybyłę uratował słupek. W kolejnej sytuacji zawodnik Zagłębia minął już naszego bramkarza i nie wiedząc czemu nie strzelał do pustej bramki tylko zagrywał wzdłuż linii bramkowej. Tuż przed przerwą Stal zdobyła pierwszą bramkę. Strzelił ją Konrad Maca.
W 60 minucie drugą bramkę dla Stali zdobył Sławomir Śliwa dobijając piłke po strzale z dystansu Konrada Macy. Ta sytuacja nie załamała drużyny Zagłębia, ktora szybko strzeliła dwie bramki doprowadzając do remisu 2-2 po bramkach Mariusza Malarowskiego w 66 minucie meczu i Kornela Osyry  w 68 minucie. Ten wynik zadziałał na lubinian niesamowicie pozytywnie i w 76 minucie wyszli na prowadzenie 3-2 po strzale Karola Fryzowicza. Po tej bramce rzeszowianie nie byli już w stanie odpowiedzieć wyrównująca bramką. Co więcej drużyna Zagłębia zadała kolejny cios strzelając czwart bramkę. Zdobył ją Szymon Sołtyński w 84 minucie. Tuż przed końcem meczu, gdy lubinianie byli już rozluźnieni bramkę na 3:4 dla Stali strzelił Ernest Szela

W drugim meczu Korona Kielce - Lech Poznań 0-1.