Juniorzy młodsi Białej Gwiazdy zastąpili starszych
Górnik Wieliczka - Wisła Kraków 1-2 (1-0)
1-0 ??? 40
1-1 Jakub Downar-Zapolski 71
1-2 Jakub Downar-Zapolski 82
WISŁA: Gadawski - Oleksa (46 Łukasik), Bierzało, Lepiarz, Szywacz - Tochowicz, Krasuski, Małkiewicz, Lech, Prażnowski - Sarga (46 Downar-Zapolski).
W związku z wyjazdem pierwszej drużyny juniorów Wisły na turniej do Francji, Biała Gwiazda była w tym meczu reprezentowana przez zawodników z roczników 94 i 95. Poprowadził ich do zwycięstwa w Wieliczce zastępujący Dariusza Marca trener juniorów młodszych Jacek Matyja.
- W pierwszej połowie zagęściliśmy środek, byliśmy częściej w posiadaniu piłki, ale nie znalazło to potwierdzenia w bramkach, bo nie było z przodu amunicji. Po przerwie wszedł do ataku Downar-Zapolski, który był wcześniej napastnikiem, ale ostatnio grywał w obronie. I okazał się kluczowym zawodnikiem, zdobywając gole na wagę ostatecznego zwycięstwa - powiedział trener Matyja.
Do przerwy prowadził Górnik. Gospodarze wykorzystali błąd obrońcy krakowian. Wiślacy wyrównali w 71. minucie. Krasuski podał między obrońców do Downara-Zapolskiego, ten minął bramkarza i z boku trafił do siatki. Ten sam zawodnik na 8 minut przed końcem zadał zwycięski cios. Po zamieszaniu pod bramką wieliczan obrócił się z piłką i z ok. 20 m uderzył celnie w "długi" róg.
rst