TEMPO
-
Od Piłkarza do Supertempa
Przeżyjmy to jeszcze raz
Redaktorzy naczelni
Tempo we wspomnieniach
Laureaci Złotego Pióra
Felietonowa ekstraklasa
Mistrzowie reportażu
Konkurs im. Jana Rottera
Na zagranicznych wyjazdach
Tempo kuźnią kadr
Nasza Specjalność: Skarby Kibica
Wydania jubileuszowe
Medal Kalos Kagathos
Wasze ulubione, stałe rubryki
Pod patronatem Tempa
Okno na Wielopolu
Nie tylko w Krążowniku
Gościli w redakcji
To też część naszej historii
Oni tworzyli tę gazetę
Czapla Czaple Małe - Kapitol Racławice 1-4 (1-3)
0-1 Tomasz Pełka 10
1-1 Jędrychowski 13
1-2 Daniel Krupa 38 (głową)
1-3 Patryk Pluta 40
1-4 Rafał Gądek 55
Sędziował Wiktor Gajewski. Żółte kartki: Byczek – Nowak, Klamka. Czerwona kartka: M. Wypchał (79). Widzów 60.
CZAPLA: Mitela (65 Różanecki) – Zimnicki, M. Wypchał, Fundament (46 Łazarczyk), Lisiakiewicz, D. Wypchał (46 Komenda), J. Wypchał (53 Kozioł), Gąsiorek, Bogacz, Byczek, Jędrychowski.
KAPITOL: P. Nowak – Twardowski, Misiak, Krupa, Gądek (58 Soczówka), Czernik, T. Pełka, P. Pełka, Piekarczyk, (84 Bednarczyk), K. Nowak, Klamka.
Wicelider tabeli C klasy krakowskiej (gr. I) Kapitol Racławice nie dał żadnych szans drużynie Czapli udowadniając kto jest lepszy na murawie już w pierwszej „czterdziestce piątce”.
Bardziej zespołowa, dojrzała gra racławiczan pożądany efekt dała już w 10. minucie. Precyzyjne nagranie T. Nowaka z lewej strony zamienił na efektowną bramkę T. Pełka. Wyrównanie przyszło jednak dość szybko, bo już po trzech minutach (gol Jędrychowskiego). Ale to było wszystko na co mogli się zdobyć gospodarze w Wielką Sobotę. Jako kolejny na listę strzelców Kapitolu wpisał się Krupa (piękna główka pod poprzeczkę po wyrzucie z autu), a wynik pierwszej połowy zamknął indywidualną akcją (po ładnym dryblingu) Pluta. W tej odsłonie meczu zagroził przyjezdnym tylko Byczek bombardując poprzeczkę (33. minuta).
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie; no, może stała się ona bardziej brutalna, do czego po części chyba przyczynił się dość młody arbiter nie panujący w niektórych momentach nad przebiegiem gry… Wynik na 1-4 ustalił w 55. minucie Gądek; techniczny lob w "długi" róg zmuszający Mitelę do wykonania karkołomnej kołyski w powietrzu.
Dotychczasowy przebieg meczu i bramka tak się spodobała prezesowi Kapitolu Mirosławowi Pełce, że wyciął - jak nie przymierzając członek profesjonalnego zespołu ludowego – klasycznego hołubca. Lądując pośliznął się jednak na śliskiej murawie i przewrócił, co rozbawiło ławkę rezerwowych. Ale na szczęście nic sympatycznemu prezesowi, ojcu dwóch zawodników, się nie stało.
Zdenerwowany obrotem spraw trener Czapli zmienił bramkarza. Potem emocje udzieliły się niestety M. Wypchałowi i ostatnie ponad 10 minut miejscowym przyszło grać w dziesiątkę. Rezultat mogli jeszcze podwyższyć P. Pełka i T. Pełka oraz w 90. minucie Soczówka, który chybił mając przed sobą tylko Różaneckiego.
Na koniec nie sposób nie wspomnieć o wielce niekulturalnych zachowaniach młodych podchmielonych piwem kibiców Czapli. I nie chodzi tu bynajmniej o okrzyki „sędzia kalosz” czy wulgaryzmy… Jednak z racji świąt nie chcemy psuć świątecznej atmosfery (i tego wątku rozwijać) mając nadzieję, że w następnych spotkaniach gospodarze już nie dopuszczą do tego rodzaju ekscesów.
Z.W.
WIADOMOŚCI
- ABC Kraków: Niespodziewane awanse, mało spadków (AKTUALIZACJA)
- Northstar mistrzem powiatu miechowskiego
- Kto mistrzem powiatu miechowskiego?
- ABC Kraków: Terminarze na przełomie lipca i sierpnia
- Puchar Starosty Miechowskiego
- AP2 mistrzem gminy Zabierzów
- O tytuł mistrza gminy Zabierzów
- Olkusz przyjął kluby z Miechowskiego
- O Puchar Starosty Miechowskiego
- PP Kraków: Oldboje Wisły zagrają z Wawelem
- ABC Kraków: Start 18 sierpnia
- Większość klubów Miechowszczyzny chce do Olkusza
- Pogoń Miechów i drużyny z powiatu przechodzą do Olkusza
- Racławice kościuszkowskie mają B klasę!
- Kapitol zebrał żniwo pod kopcem Kościuszki
- Jarosław Marfiak nowym prezesem krakowskiego Podokręgu
- Czy powstanie Podokręg Olkusko–Miechowski?
- Podokręg Kraków wybierze władze
- Rezerwa Juvenii trafiła "oczko"
- Kąśliwe ataki Cobry nie osłabiły Zrywu… (FOTO)
- Chłop Roku przerwał mecz w Racławicach
- Prezes Kapitolu z radości wyciął hołubca
- Remis lidera w Charsznicy
- Juvenia II liderem
- W C-klasowym Zrywie sześciu piłkarzy grało na lewo
- Pogoń mistrzem i wicemistrzem powiatu miechowskiego
- 13 drużyn zagra o mistrzostwo powiatu miechowskiego
- O tytuł halowego mistrza powiatu miechowskiego
- Podokręg Kraków: Wiosenne terminarze w II połowie stycznia
- Zapisy do IV edycji Halowej Ligi Seniorów
- Kraków: Tylko jedna kolejka z wiosny w klasach A, B i C
- Powiatowa Liga Futsalu w Miechowskiem
- Kraków: A, B i C klasa też zaczyna już wiosnę
- Northstar w dołku
- Trzy weryfikacje z jednej kolejki
- Falniów bez futbolu
- Northstar przełamał złą passę
- Pogoń Miechów mistrzem powiatu
- PP Kraków: Zabierzów gra dalej
- PP Kraków: B-klasowiec już w IV rundzie
- PP Kraków: II i III runda jednocześnie
- Marek Machnik zaprasza na Orlika w Szreniawie
- Miechowskie: Strażak jako czwarty
- PP Kraków: Grębałowianka nastrzelała Partyzantowi
- Miechowskie: 10 goli Spaczyńskiego
- PP Kraków: Wiślanie wygrali, czyli przegrali
- PP Kraków: Oldboje Wisły w Proszowicach
- Miechów: Awans Spartaka Charsznica
- PP Kraków: Mało niespodzianek
- Miechów: Awans Pogoni
starsze wiadomości >>>


