Sevilla rozstała się z trenerem Antonio Alvarezem tuż po niedzielnej porażce ligowej z beniaminkiem La Liga, Herculesem Alicante (0-2). Jego następcą został Gregorio Manzano.
Sevilla doznała wprawdzie dopiero pierwszej ligowej porażki, lecz już wcześniej zanosiło się na zwolnienie z posady Alvareza. Drużyna pod jego wodzą nie potrafiła zdobyć Superpucharu Hiszpanii, prowadząc po pierwszym meczu z Barceloną 3-1. Nie udało się także Sevilli dostać do elitarnej Ligi Mistrzów, co było celem głównym obecnego sezonu. Sensacyjnym pogromcą hiszpańskiej ekipy okazał się portugalski Sporting Braga. Na domiar złego Sevilla zanotowała słaby start w Lidze Europy (0:1 z PSG - przyp. red.) a porażka z Herculesem dopełniła czary goryczy.
Następcą Alvareza został Gregorio Manzano. Doświadczony trener latem opuścił Majorkę, po tym jak doprowadził tamtejszy Real do piątego miejsca w lidze hiszpańskiej.
ASInfo