Drużyna Ludovica Obraniaka, OSC Lille przegrało z Olympique Marsylią 1:2 w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi Francuskiej i odpadło z tych rozgrywek. Do półfinału nie udało się również awansować piłkarzom Lyonu, którzy przegrali 0:1 z Lorient.
Drużyna Lille, w której całe spotkanie rozegrał reprezentant Polski, Ludovic Obraniak przegrała z Marsylią 1:2. Podopieczni Rudiego Garcii już w czwartej minucie, za sprawą Tulio de Melo, zdobyli prowadzenie, jednak uczestnik tegorocznej Ligi Mistrzów po golach Lucho Gonzalesa i Mathieu Valbueny zdołał rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.
Do półfinału Pucharu Ligi Francuskiej nie udało się awansować piłkarzom Olympique Lyon. "Les Gones" ulegli 0:1 Lorient, po bramce w 4. minucie spotkania Kevina Gameiro.
Trzecim półfinalistą została drużyna Toulouse, która 1:0 pokonała Guingamp, po golu Albina Ebondo w 54. minucie.
Stawkę drużyn, które zagrają w 1/2 finału uzupełni 2 lutego zwycięzca pary Girondins Bordeaux - CS Sedan.
Lorient - Lyon 1:0 (1:0)
1:0 Gameiro 4
Guingamp - Toulouse 0:1 (0:0)
0:1 Ebondo 54
Olympique Marsylia - Lille 1:1 (1:1)
0:1 De Melo 4
1:1 Lucho Gonzales 9
2:1 Valbuena 81
ASInfo