Strona główna > Piłka nożna > Liga Europejska
Legia gromi Łotyszów2012-07-26 22:26:00

Legia Warszawa rozgromiła łotewski zespół Metalurgs Lipawa 5-1, awansując do III rundy kwalifikacji Ligi Europy.

Legia Warszawa - Metalurgs Lipawa 5-1 (2-1)

W pierwszym meczu: 2-2, awans Legii.

Saganowski strzelił w I połowie dwa gole, a mógł z powodzeniem podwoić ten dorobek. Pierwszą bramkę uzyskał głową, po wrzutce z kornera. Drugą, zmieniając kierunek lotu piłki, po strzale Wawrzyniaka. Łotysze tuż przed przerwą zanotowali kontaktowe trafienie po tym jak Kamess wymanewrował pięciu zawodników Legii i wykorzystał sytuację "sam na sam".

Od 55. minuty goście grali w dziesiątkę, gdyż Solonicins w powietrznym starciu z Kucharczykiem uderzył legionistę ręką w głowę. Warszawianie natychmiast zdyskontowali liczebną przewagę. Gola zdobył... Gol, który huknął z bliska po precyzyjnym dograniu Koseckiego. Na 4-1 podwyższył Żyro z wolnego z ok. 20 m, strzelając nad murem. Wynik ustalił Saganowski, głową po wrzutce Wawrzyniaka z lewej strony. Tym samym powracający po 7 latach do Legii napastnik skompletował hat-trick.

Kolejnym rywalem Legii będzie SV Ried (Austria), który wyeliminował białoruski Szachtior Soligorsk (1-1 i 0-0, dzięki bramce na wyjeździe).