Strona główna > Piłka nożna > Liga Europejska
Lech lepszy od Azerów2012-07-26 22:23:00

W rewanżowym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy Lech Poznań wygrał z Chazarem Lenkoran 1-0. Zwycięską bramkę dla Kolejorza zdobył Aleksandar Tonew.

Lech Poznań - Chazar Lenkoran 1-0 (1-0)

1-0 Tonew 15
Sędziował Stanisław Todorow (Bułgaria). Żółte kartki: Arboleda, Trałka, Burić - Amirgulijew, Bonfim, Allahwerdijew, Pit. Czerwona kartka: Amirgulijew (90, dwie żółte). Widzów 28 000.
LECH: Burić - Wołąkiewicz, Arboleda, Kamiński, Luis Henriquez - Możdżeń, Trałka (90 Djurdjević), Murawski, Tonew - Ubiparip (63 Lovrencsics), Ślusarski (87 Bereszyński).
CHAZAR: Agajew - Bonfim, Scarlatache, Allahwerdijew, Todorow (80 Gomes) - Tounkara (65 Brenes), Alviż, Abiszow, Pit - Amirgulijew, Subasić.

W pierwszym meczu 1-1, awans Lecha.

Lepiej zaczęli goście z Azerbejdżanu. W 6. minucie niezłą okazję miał Subasić, ale jego strzał przewrotką z 10 metrów był niecelny. Potem Azerowie próbowali zaskoczyć Burica głównie uderzeniami z dystansu. Najgroźniejszy był strzał Pita, który bośniacki bramkarz Kolejorza wybił nad poprzeczkę. Gospodarze odpowiedzieli po kwadransie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła do Toneva, który płaskim strzałem zza pola karnego nie dał szans Agajewowi. Khazar szansę na wyrównanie miał 5 minut później, jednak Burić sparował soczysty strzał Pita.

Po przerwie, w 61. minucie, kapitalną akcją na prawej stronie popisali się Wołąkiewicz i Tonev, którzy we dwójkę rozklepali obronę gości. Ten pierwszy dokładnie dograł do Ubiparipa, który jednak uderzył obok słupka. Kolejną znakomitą okazję poznaniacy mieli w 76. minucie. Tonew kapitalnym dośrodkowaniem obsłużył Lovrencsicsa, jednak ten z kilku metrów na wślizgu uderzył niecelnie. Węgier mógł się zrehabilitować trzy minuty później, gdy dostał doskonałą piłkę od Murawskiego, ale jego strzał głową z bliska instynktownie obronił Agajew, a przy poprawce bramkarzowi gości pomogli jeszcze obrońcy. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić na 5 minut przed końcem. W polu karnym Lecha z piłką znalazł się rezerwowy Brenes, ale jego strzał zablokowali obrońcy Kolejorza.

Kolejnym rywalem Lecha będzie szwedzki zespół AIK Solna, który wyeliminował islandzki
FH Hafnarfjördur (1-1 i 1-0).