Strona główna > Piłka nożna > Liga Europejska
Ruch już w III rundzie2012-07-26 21:09:00

Ruch Chorzów awansował do III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. Niebiescy pokonali w wyjazdowym meczu macedoński zespół Metalurg Skopje 3-0.

Metalurg Skopje - Ruch Chorzów 0-3 (0-2)

0-1 Janoszka 9
0-2 Straka 15
0-3 Piech 62
Sędziował Richard Trutz (Słowacja). Żółte kartki: Alomerović, P. Ljamcevski - Piech, Stawarczyk. Czerwona kartka: Dragović (87, za uderzenie Piecha).
METALURG: Pavlović - Petkovski, Dragović, Kralevski, M. Ljamcevski - Dimoski (46 P. Ljamcevski), Krstev, Stevanović, Ristovski (66 Nestorovski), Memedi (58 Alomerović) - Curlinov.
RUCH: Pesković - Djokić (53 Lewczuk), Stawarczyk, Sadlok, Szyndrowski - Zieńczuk, Malinowski (66 Lisowski), Straka, Janoszka (76 Starzyński) - Jankowski, Piech.

W pierwszym meczu: 3-1 dla Ruchu, awans Ruchu.

Przed wyjazdem do Macedonii trener Tomasz Fornalik zapowiadał, że w trakcie rewanżowego spotkania z Metalurgiem nie zamierza jedynie bronić zaliczki z pierwszego spotkania rozegranego tydzień temu przy Cichej i słowa dotrzymał.

Niebiescy od pierwszych minut spotkania kontrolowali sytuację na boisku. Jako pierwszy bramkarza gospodarzy pokonał Łukasz Janoszka już w 9. minucie, po podaniu Gabora Straki. 6 minut później z kolei Straka popisał się pięknym, mocnym strzałem z ponad 30 metrów i umieścił piłkę w siatce wywołując wybuch radości wśród zgromadzonych na trybunie 220 fanów chorzowskiego zespołu.

Gospodarze próbowali się zrehabilitować po nieudanej I połowie. W 48. minucie Churlinov znalazł się sam na sam z Peskoviciem, ale nie zdecydował się na strzał podając piłkę Rostowskiemu. Gospodarze nie sfinalizowali tej akcji, bo ich plany skutecznie pokrzyżował Maciej Sadlok wybijając piłką na aut. Wynik 2-0 nie zadowalał świetnie dysponowanych Niebieskich. W 62. minucie bramkę zdobył Arkadiusz Piech, po podaniu Macieja Jankowskiego.

Kolejnym rywalem Ruchu będzie Viktoria Pilzno. Czesi wyeliminowali gruziński zespół Metalurgi Rustawi (3-1 i 2-0).