Strona główna > Piłka nożna > Liga Europejska
Atletico Madryt z pucharem Ligi Europy2012-05-09 22:41:00

W środowy wieczór na Stadionul National w Bukareszcie rozegrany został finał Ligi Europy, a wystąpiły dwa zespoły z Primera Division. Atletico Madryt wygrało z Athletic Bilbao 3-0.

Spodziewano się hiszpańskiego finał w Lidze Mistrzów, a tymczasem musi wystarczyć Liga Europy. Już w siódmej minucie Atletico objęło prowadzenie. Falcao, choć miał przy sobie dwóch rywali, ładnie strzelił w dłuższy róg. Kolumbijczyk podwyższył rezultat po ograniu na szóstym metrze Aurtenetxe i trafieniu pod poprzeczkę. Baskowie próbowali jeszcze odrobić straty, zaatakowali, ale nadziewali się na kontry. W 80 minucie Falcao trafił piłką w słupek, ale pięć minut później było już po meczu. Diego poradził sobie z dwoma obrońcami i przymierzył przy słupku.

Puchar i pamiątkowe medale wręczał szef UEFA - Michel Platini.

Atletico Madryt - Athletic Bilbao 3-0 (2-0)

1-0 Falcao 7

2-0 Falcao 34

3-0 Diego 85

Sędziował Wolfgang Stark z Niemiec. Żółte kartki: Falcao - Ander, Amorebieta, Ibai, M. Susaeta. Widzów 52 347.

ATLETICO: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe - Gabi, Mario Suarez - Adrian (88 Salvio), Diego (90 Koke), Arda Turan (90+3 Dominguez) - Falcao. Trener: Diego Simeone.

ATHLETIC: Iraizoz - Iraola, Javi Martinez, Amorebieta, Aurtenetxe (46 Ibai) - Ander (62 Toquero), Iturraspe (46 Inigo Perez), Iker Muniain - M. Susaeta, de Marcos - F. Llorente. Trener: Marcelo Bielsa.