Facebook
kontakt
logo
Strona główna > MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
VI Ogólnopolski Omnibus Sportowy - konkurs dla kibiców (akt.)2023-04-20 22:18:00

W dniach 23-25 czerwca odbędzie się w Darłówku konkurs dla kibiców: VI Ogólnopolski Omnibus Sportowy. Udział w nim weźmie 24 finalistów tegorocznych Mistrzostw Polski, a ponadto trzy osoby, które okażą się najlepsze w eliminacji korespondencyjnej (pytania poniżej).


VI Ogólnopolski Omnibus Sportowy 

Tematyka:

- Sport Polski od lipca 2022 do maja 2023 roku  

- 100-lecie Polskiego Boksu

- Konkurs o Herosach Polskiego Sportu 


REGULAMIN KONKURSU

Cel

Celem konkursu jest:

- popularyzacja wiedzy z zakresu polskiego sportu w okresie od lipca 2022 roku do maja 2023 roku 

- pokazanie  historii polskiego boksu w ciągu 100 lat jego istnienia

- poznanie osiągnięć herosów polskiego sportu – multimedalistów i medalistów olimpijskich, zdobywców minimum 4 medali olimpijskich

- wyłonienie najlepszych znawców sportu w podanej wyżej tematyce w kategori otwartej (open) i w kategorii młodzieżowej do 25 lat


Tematyka konkursu         

- wydarzenia sportowe w polskim sporcie w okresie od lipca 2022 do maja 2023 roku

- 100-lecie polskiego boksu

- herosi polskiego sportu – 8 multimedalistów olimpijskich posiadających w dorobku minimum 4 medale olimpijskie, a mianowicie: Irena Szewińska, Robert Korzeniowski, Witold Woyda, Jerzy Pawłowski, Karolina Naja, Adam Małysz, Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk


Organizatorzy

Gminne Zrzeszenie LZS Darłowo oraz Firma Ericus Piotra Masłowskiego w Darłówku


Współorganizatorzy

- Portal Sportowe Tempo Kraków – www.sportowetempo.pl 

- Polski Związek Piłki Nożnej

- Małopolski Związek Piłki Nożnej

- Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej


Partnerzy

Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Starostwo Powiatowe w Sławnie, Miasto i Gmina Darłowo, Polski Komitet Olimpijski, Zachodniopomorska Rada Olimpijska, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS Szczecin, Muzeum Sportu w Warszawie, Instytut Łukasiewicza Kraków, Polskie Związki Sportowe


Termin i miejsce

Konkurs odbędzie się w dniach od 23 do 25 czerwca 2023 roku w Darłówku – Willa Makro, ul. Bałtycka 6. Początek w dniu 23 czerwca o godz. 17.00. Dokładny program zostanie podany uczestnikom przed rozpoczęciem konkursu. Koszt pobytu – 150 zł/doba, razem 300 złotych.


Uczestnicy

Prawo startu w konkursie mają zawodnicy, którzy wzięli udział w finale Mistrzostw Polski Kibiców w 2023 roku w Dzierżoniowie w liczbie 24 osób. Oto lista osób dopuszczonych do finału Omnibusa:

Antczak Konrad, Chmielnicki Jakub, Dziarski Marek, Falkowski Sławomir, Hajduga Leszek, Kamiński Stanisław, Melniczak Andrzej, Mikołajewski Mirosław, Nowak Wiesław, Podrzycki Sławomir, Prętkowski Mirosław, Rzegocki Adam, Skrok Sebastian, Sobkowiak Ryszard, Sokołowski Adam, Surowiec Zbigniew, Śliwa Stefan, Tymrakiewicz Tadeusz, Wiśniewski Artur, Wójcik Maciej, Żebrowski Bogdan, Żymełka Dariusz, Franek Dawid, Sienkiewicz Paweł.


Ponadto dopuszczonych zostanie dodatkowo trzech najlepszych kibiców wyłonionych z eliminacji korespondencyjnych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytania zamieszczone na stronie Sportowego Tempa – www.sportowetempo.pl


Zasady przeprowadzenia konkursu

Konkurs składać się będzie z 2 etapów. Pierwszy etap dla wszystkich składać się będzie z pytań otwartych i zamkniętych, a dotyczyć będzie wydarzeń w polskim sporcie od lipca 2022 do maja 2023 roku. Do finałowej rozgrywki awansuje 6 najlepszych wyłonionych po eliminacjach pisemnych.

W finale zostaną rozegrane dodatkowe konkursy: konkurs piłkarski, herosi sportu i polski boks.


Nagrody

Dla najlepszych organizatorzy przewidzieli puchary, dyplomy i nagrody książkowe w postaci atrakcyjnych albumów o tematyce sportowej.

Pozostali finaliści otrzymają nagrody książkowe i dyplomy. Dodatkowo organizatorzy przewidują puchary i nagrody za konkursy piłkarskie, o polskim boksie oraz o polskich herosach olimpijskich.


Uwagi końcowe

Finalistów prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dnia 1.06.2023 roku do organizatora Romana Strzałkowskiego - numer telefonu: 665 964 045.


Pytania eliminacyjne

dla uczestników biorących udział w konkursie korespondencyjnym


1. Gdzie rozpoczynał karierę trzykrotny olimpijczyk Michał Kubiak? Podaj nazwę klubu oraz nazwisko pierwszego trenera (pytanie za 2 punkty).

2. Twórcą pilotażowego programu piłkarskiego dla juniorów jest Maciej Mateńko. Program ten jest wdrażany w Zachodniopomorskim Związku Piłki Nożnej. Jaki to program? (pytanie za 1 punkt)

3. Jest pierwszym piłkarzem urodzonym w 2007 roku, który w rundzie wiosennej ekstraklasy w sezonie 2022/2023 wystąpił mając 16 lat 1 miesiąc i 16 dni. Podaj jego nazwisko oraz mecz, w którym zadebiutował. (pytanie za 2 punkty)


Pytanie dogrywkowe, które będzie decydować w przypadku zdobycia takiej samej ilości punktów:

1. Podaj wynik meczu finałowego o Puchar Polski pomiędzy Legią Warszawa a Rakowem Częstochowa do przerwy, wynik drugiej połowy oraz wynik końcowy.


UWAGA!

Odpowiedzi należy przekazywać telefonicznie na numer p. Romana Strzałkowskiego – 665 964 045 w terminie do 30 kwietnia 2023 roku do godz. 24.00.
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty