Strona główna > Koszykówka
MŚ koszykarzy: Czesi za mocni, na koniec z... USA2019-09-12 20:12:00

Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała podczas odbywających się w Chinach mistrzostw świata z Czechami i w sobotę zmierzy się z... USA o 7. miejsce.

Polska – Czechy 84-94 (23-23, 12-20, 28-21, 21-30)

POLSKA: A. Waczyński 22 (3), A.J. Slaughter 12, D. Kulig 12, M. Ponitka 11 (2), A. Hrycaniuk 9, A. Cel 9 (3), K. Gruszecki 4, Ł. Koszarek 3 (1), M. Sokołowski 2, A. Balcerowski 0.

CZECHY: V. Hruban 24 (4), T. Satoransky 22 (2), J. Bohacik 21 (5), O. Balvin 9, M. Peterka 9 (1), P. Pumprla 5, J. Sirina 3 (1), P. Auda 1, M. Kriz 0, L. Palyza 0, B. Schilb 0, T. Vyoral 0.

Zespół trenera Mike’a Taylora świetnie wszedł w to spotkanie, po trafieniach Adama Waczyńskiego i Adama Hrycaniuka prowadził 5-0. Po akcji 2+1 Waczyńskiego przewaga wzrosła nawet do 9 punktów (15-6). Rywale przyspieszyli i odpowiedzieli doskonale - serią 10-0. Ostatecznie dzięki dobitce Damiana Kuliga po 10 minutach był remis - po 23.

W drugiej kwarcie biało-czerwoni powoli znowu zaczęli budować prowadzenie - dzięki trójce Łukasza Koszarka wzrosło ono do 6 punktów. Nasi południowi sąsiedzi nie pozwalali jednak na rozwinięcie skrzydeł, szybko zmniejszając straty. Trójki Tomasa Satoransky’ego i Jaromira Bohacika sprawiały, że zdobywali przewagę. Polacy długo nie potrafili zareagować, ale dzięki akcji Adama Waczyńskiego przegrywali tylko 35-43 po pierwszej połowie.

Seria 9-0 i trójki Adama Waczyńskiego oraz Aarona Cela oznaczały, że na początku trzeciej kwarty nasza kadra zbliżyła się na zaledwie 2 punkty. Ekipa trenera Ronena Ginzburga odpowiadała jednak tym samym - tempo było bardzo wysokie. Spotkanie toczyło się falami - biało-czerwoni znaleźli swój rytm i po trafieniu Waczyńskiego przegrywali tylko punktem. Później na prowadzenie Polaków wyprowadził A.J. Slaughter, ale wynik na 64-63 dla rywali po 30 minutach ustawił Tomas Satoransky.

W ostatniej części gry Czesi ponownie odskoczyli na 6 punktów, ale wejście A.J. Slaughtera ponownie dawało naszej kadrze mnóstwo nowej energii. Na 5 minut przed końcem po trójce Aarona Cela ekipa trenera Taylora ponownie wychodziła na prowadzenie. W tym meczu wszystko zmieniało się jednak błyskawicznie i po chwili to rywale ponownie byli lepsi. Końcówka była zacięta, ale to nasi południowi sąsiedzi mieli przewagę i inicjatywę w ofensywie. Ostatecznie wygrali 94-84.

Polacy w sobotę o godz. 10 zagrają o 7. miejsce - rywalem będzie reprezentacja USA.