Kacper Szczepaniak, jak informują belgijskie media, próbował popełnić samobójstwo, po tym, jak został zawieszony za stosowanie dopingu.
Starszy brat Kacpra, Paweł potwierdził dla belgijskiej gazety "Het Laatste Nieuws", że młodszy z braci próbował targnąć się na swoje życie, jednak został powstrzymany przez ojca.
19-letni Kacper zajął drugie miejsce podczas mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym (w kategorii U-23) w czeskim Taborze. W imprezie tej, 30 stycznia 2010, triumfował jego 21-letni brat Paweł, jednak miesiąc później okazało się, że obaj bracia Szczepaniakowie uzyskali pozytywny wynik badania antydopingowego na obecność EPO, za co grozi im dyskwalifikacja i odebranie medali wywalczonych w Taborze.
Gazeta "Het Laatste Nieuws" informuje, że Hans Van Kasteren, menedżer ekipy Telenet-Fidea Cycling Team, z którą Kacper podpisał niedawno kontrakt, uważa, że do sięgnięcia po zabronione substancje nakłonił ich trener.
– Zebrałem sporo informacji o tym człowieku - powiedział gazecie Hans Van Kasteren. - Nigdy nie byłem za dopingiem, dlatego tym bardziej nie mogę zrozumieć, dlaczego nie mogli się oprzeć tej pokusie. W Polsce ich ojciec zarabia 250 euro, a Kacper mógł dostawać nawet 2500 euro - dodał.
Bracia Szczepaniakowie zostali tymczasowo zawieszeni przez Polski Związek Kolarski. Badania próbek B pobranych od kolarzy są już w toku.
Ojciec braci Szczepaniaków zdementował informacje podane przez belgijską gazetę. - Szukają sensacji, u nas wszystko gra - powiedział dla TVP Info.
www.cyclingnews.com/www.kurek-rowery.pl/TVP Info