Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Flesh z kraju i ze świata
HOKEJ. Trzynaście goli w Oświęcimiu2026-01-20 22:26:00

We wtorek, 20 stycznia, rozpoczęła się piąta runda TAURON Hokej Ligi. W szalonym meczu Unii z Cracovią kibice zobaczyli aż trzynaście goli, a gospodarze wygrali po dogrywce.


Komplet punktów zdobyli tyszanie, KH Energa Toruń oraz GKS Katowice. W piątek, 23 stycznia, w następnej kolejce m.in. starcie Zagłębia z GieKSą, które będzie transmitowane na stronie TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport – mobilnej i Smart TV.


W derbach Małopolski już w pierwszej tercji padło pięć bramek. W tym meczu oglądaliśmy cios za cios. Strzelanie rozpoczęli gospodarze, ale po 20 minutach było 3:2 dla drużyny z Krakowa. Druga odsłona zdecydowanie należała do lidera TAURON Hokej Ligi, który strzelił cztery kolejne gole, nie tracąc żadnego. W trzeciej tercji dominowały Pasy. Przy stanie 6:5 dla Unii na 24 sekundy przed końcem Cracovia wyrównała! Bramkę zdobył Henry Karjalainen. W dogrywce spotkanie rozstrzygnął Alexander Peresunko.


Na Stadionie Zimowym w Tychach po pierwszej tercji nieoczekiwanie prowadził beniaminek z Bytomia po golu Pavla Padakina. Tyszanie wyrównali, widzowie oglądali ciekawe widowisko, w którym padło osiem goli. W 53. minucie było 3:3, ale końcówka należała do obrońców tytułu. Dublet w tym spotkaniu zaliczył Filip Komorski.


W Karwinie po 37 minutach było 2:2, ale później bardziej skuteczni byli goście z Torunia. Przy stanie 3:4 Jastrzębianie grali bez bramkarza i Adrian Jaworski skierował krążek do pustej bramki.


W piątek, 23 stycznia, odbędzie się 38. kolejka, w której Zagłębie zagra u siebie z GKS Katowice. Mecz transmitowany online na stronie TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport – mobilnej i Smart TV. Początek o 19:00. Poza tym Polonia zagra z JKH, STS Sanok z Unią i Cracovia z GKS Tychy. Wszystkie trzy spotkania rozpoczną się o 18:00 i będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.


Sponsorami 5. rundy są IPMB Management i ProFM.

Aktualności, skróty oraz materiały wideo są publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu.


37. kolejka TAURON Hokej Ligi

Wtorek, 20 stycznia

Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 7:6 po dogrywce (2:3, 4:0, 0:3, d.1:0)

GKS Tychy – BS Polonia Bytom 5:3 (0:1, 1:0, 4:2)

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)

GKS Katowice – STS Sanok 7:2 (3:0, 3:1, 1:1)


Kolejność: Unia i Tychy po 67 pkt, Katowice 66, Zagłębie 64, JKH 53, Toruń 52, Polonia 41, Cracovia 28, Sanok 0


Biuro Prasowe PZHL


hokej37.jpg



więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Web design by Raszty