TEMPO
-
Od Piłkarza do Supertempa
Przeżyjmy to jeszcze raz
Redaktorzy naczelni
Tempo we wspomnieniach
Laureaci Złotego Pióra
Felietonowa ekstraklasa
Mistrzowie reportażu
Konkurs im. Jana Rottera
Na zagranicznych wyjazdach
Tempo kuźnią kadr
Nasza Specjalność: Skarby Kibica
Wydania jubileuszowe
Medal Kalos Kagathos
Wasze ulubione, stałe rubryki
Pod patronatem Tempa
Okno na Wielopolu
Nie tylko w Krążowniku
Gościli w redakcji
To też część naszej historii
Oni tworzyli tę gazetę
Przedstawiciele wszystkich klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy i zarządzającej rozgrywkami spółki Ekstraklasa SA spotkali się 8 grudnia w Jachrance w celu podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy, a także omówienia planów związanych z rozwojem rozgrywek ligowych.
Panele koncentrowały się na kluczowych tematach dotyczących piłki klubowej, a także kwestii marketingowych, prawniczych i finansowych. W wydarzeniu uczestniczyli również zaproszeni przez Ekstraklasę SA przedstawiciele Pierwszej Ligi Piłkarskiej.
- Zjazd w Jachrance był pierwszym tak dużym spotkaniem w naszym klubowym piłkarskim gronie od grudnia 2019 roku i przerwy spowodowanej pandemią. Bardzo się cieszę, że wreszcie mogliśmy spotkać się i uczestniczyć w wielu interesujących panelach poświęconych przyszłości piłki nożnej w wydaniu klubowym i międzynarodowym. Kształtowanie przyszłości rozgrywek oznacza dzielenie się pomysłami, opiniami, propozycjami, ale przede wszystkim charakteryzuje się troską o potrzeby wszystkich klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Obecnych jak i tych przyszłych. Stąd w zjeździe wzięli również udział przedstawiciele Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Wymiana wiedzy i doświadczeń, która zachodzi między przedstawicielami klubów, jest bardzo ważnym elementem towarzyszącym takim wydarzeniom – powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy SA.
W spotkaniu klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy uczestniczyli przedstawiciele FIFA, European Leagues i Polskiego Związku Piłki Nożnej. Frans De Weger z Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej omówił kwestię rozstrzygania sporów w Trybunale FIFA, zaś Jacco Swart, dyrektor zarządzający European Leagues przedstawił aktualne informacje na temat prac prowadzonych w sprawie modyfikacji ligowych i międzynarodowych rozgrywek europejskich po 2024 roku.
- Ekstraklasa w ramach European Leagues jest zarówno bardzo otwarta na naukę, jak i chętna do dzielenia się swoją wiedzą z innymi ligami w Europie. Jest także bardzo zaawansowana technologicznie, dzięki swojej spółce zajmującej się produkcją telewizyjną – Ekstraklasa Live Park. To liga, która bardzo mocno angażuje się w problemy klubów i na bieżąco pomaga je rozwiązywać – powiedział Jacco Swart.
Z Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) obecny był także Mario Chemor Flores, który wraz dyrektorami działu prawnego omawiał najnowsze reformy i orzecznictwo w prawie transferowym. Prelekcję wygłosił również Tomas Barta, dyrektor zarządzający ligą czeską, który opowiadał o perspektywie wyzwań stojących przed rozgrywkami i klubami naszych południowych sąsiadów. Ze strony PZPN wystąpił dyrektor Szkoły Trenerów Paweł Grycmann, który przybliżał szefom klubów projekty szkoleniowe wdrażane przez polską federację.
- Jako Ekstraklasa SA niezwykle mocno angażujemy się w działania profrekwencyjne, ale także chcemy docierać do kibiców, wykorzystując przy tym nowe narzędzia i technologie. We wrześniu zapoczątkowaliśmy kampanię wizerunkową #NaStadionie. Nie chcemy jednak na tym poprzestawać. Dlatego na spotkaniu odbywają się specjalne panele skierowane do pracowników klubowych w pionach marketingowym i komunikacyjnym. Zaprosiliśmy ekspertów w tej dziedzinie z Polski i zagranicy – w tym m.in. z Ajaxu Amsterdam czy Google i You Tube. Chcemy, by nasze kluby przyswajały najbardziej aktualne trendy, a także podążały nowoczesnymi ścieżkami dotarcia do kibiców – dodaje Marcin Animucki.
Łącznie w konferencji wzięło udział ponad 200 osób ze wszystkich klubów Ekstraklasy, w tym przedstawiciele zarządów, pionów sportowych, finansowych oraz marketingu i komunikacji. W spotkaniu uczestniczyli także reprezentanci 1. Ligi, PZPN oraz najważniejszych partnerów Ekstraklasy SA.
ekstraklasa.org
- LIGA MISTRZÓW. Resovia - Sporting 3-0 (FOTO)
- 59-osobowa reprezentacja na igrzyska
- AUSTRALIAN OPEN. Na razie tylko Linette
- Piątek, 23 stycznia 2026 r.
- HOKEJ. Trzynaście goli w Oświęcimiu
- EHF EURO 2026. Przegrana z Włochami na zakończenie (akt.)
- Maryna Gąsienica-Daniel piąta w Kronplatz
- Czwartek, 22 stycznia 2026 r.
- 94. urodziny Ludwika Miętty-Mikołajewicza
- Nie żyje Robert Koral
- Rafał Boguski w Wiślackiej Szkole Futbolu
- RANKING FIFA. Hiszpania liderem, Polska 34
- Polscy ampfutboliści wygrali w Tokio
- Środa, 21 stycznia 2026 r.
- AUSTRALIAN OPEN. Sześć polskich zwycięstw (akt.)
- Lwy Terangi lepsze do Lwów Atlasu
- Wspólne stanowisko Wisły i Wieczystej
- EHF EURO 2026. Islandia też za mocna dla biało-czerwonych
- HOKEJ. JKH pokonał Zagłębie, Unia liderem
- VFB STUTTGART - 1.FC UNION BERLIN 1-1 (FOTO)
- SHORT TRACK (ME). Dwa medale bialo-czerwonych
- Wtorek, 20 stycznia 2026 r.
- Poniedziałek, 19 stycznia 2026 r.
- ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE (ME). Gruzińskie złoto
- RAJD DAKAR. Al-Attiyah po raz szósty
- SNOWBOARD. Król-Walas na podium PŚ (akt.)
- Brotherm Kraków najlepszy w XII Memoriale Stanisława Syrdy
- RB LIPSK - BAYERN 1-5 (FOTO)
- AMPFUTBOL. Wysokie zwycięstwo nad Indonezją
- Synerise SA sponsorem tytularnym Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana
- 12 drużyn w XII Memoriale Stanisława Syrdy
- EHF EURO 2026. Wysoka porażka z Węgrami
- HOKEJ. Stalowe Pierniki zatrzymały Unię
- Zmiany w Sandecji
- LK UEFA. Lech z Kuopio, Jagiellonia z Fiorentiną
- Wembanyama zadebiutuje w Sosnowcu
- AMPFUTBOL. Zwycięstwo nad Hiszpanami
- Niedziela, 18 stycznia 2026 r.
- Mecze TAURON Hokej Ligi online w TVP Sport
- Sobota, 17 stycznia 2026 r.
- Monte Carlo - rajd, który uczy pokory
- Piątek, 16 stycznia 2026 r.
- SIATKÓWKA. ZAKSA - SKRA (FOTO)
- Surinam ma nowego trenera
- Mikaela Shiffrin po raz 107!
- Jota Gonzalez wybrał osiemnastkę na EHF EURO 2026
- Czwartek, 15 stycznia 2026 r.
- Środa, 14 stycznia 2026 r.
- Wszystkie nagrody dla Bogdanki LUK Lublin (FOTO)
- Superpuchar dla Barcelony, gol Lewandowskiego
więcej wiadomości >>>



