Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Puchar Polski > Wiadomości Puchar Polski
Puchar Polski dla Lechii2019-05-03 09:00:00

W rozegranym w czwartek na PGE Narodowym w Warszawie meczu finałowym o Puchar Polski Lechia Gdańsk pokonała Jagiellonię Białystok 1-0. To drugi triumf biało-zielonych w historii, poprzednio zwyciężyli w 1983 r.


Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0-1 (0-0)

0-1 Artur Sobiech 90+6

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Arsenic - Augustyn. Widzów ok. 48 tys.

JAGIELLONIA: Kelemen - Kadlec (90 Wójcicki), Runje, Arsenic, Bodvarsson - Novikovas, Poletanovic (90 Kwiecień), Romanczuk, Imaz, Guilherme - Klimala.

LECHIA: Alomerovic - Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenovic - Michalak (69 Sobiech), Kubicki, Łukasik (90+1 Vitoria), Makowski, Haraslin (90+8 Lipski) - F. Paixao.


Decydującego gola w doliczonym czasie gry strzelił Artur Sobiech po asyście Flavio Paixao.


Napastnik Lechii Gdańsk Artur Sobiech został wybrany piłkarzem meczu finałowego Totolotek Pucharu Polski i otrzymał Złoty But Atlas. Prestiżową nagrodę przyznała komisja w składzie: dyrektor sportowy PZPN Stefan Majewski, trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz oraz szkoleniowiec kadry do lat 20 – Jacek Magiera. – Artur wszedł na boisku, strzelił decydującego gola i został bohaterem – argumentował Stefan Majewski.

Komunikat w sprawie uczestnictwa kibiców Lechii Gdańsk na finale Totolotek Pucharu Polski

Kibice Lechii Gdańsk mieli możliwość wejścia na teren PGE Narodowego od godziny 9:30, kiedy to zostały otwarte bramy stadionu dla uczestników imprezy. Tylko nieliczni z tego skorzystali i pojawili się na obiekcie. Większa część kibiców, nie chcąc poddać się kontroli wejścia polegającej na sprawdzeniu odzieży wierzchniej i bagażu, zaprzestała wchodzenia na obiekt, grupując się przed bramą wejściową. Zebrany tłum dopiero na około godzinę przed rozpoczęciem meczu zaczął napierać na bramę wejściową stadionu (nr 10), podejmując próbę siłowego wtargnięcia na teren obiektu, celem wniesienia środków pirotechnicznych. W wyniku zaistniałej sytuacji interwencję podjęły siły policyjne, które zdecydowały o zamknięciu bramy wejściowej.


Na stadion sprawnie weszli natomiast kibice Jagiellonii Białystok, którzy zgodnie z zasadami organizacji i bezpieczeństwa, poddali się procedurom kontrolnym.


Polski Związek Piłki Nożnej oraz operator stadionu, którym jest Spółka PL.2012+, przygotowania do tegorocznej edycji finału Totolotek Pucharu Polski rozpoczęli przed kilkoma miesiącami. Bazując na doświadczeniach lat ubiegłych wprowadzono znacznie większe środki bezpieczeństwa. Przy organizacji meczu oba podmioty regularnie współpracowały z organami państwowymi, w tym w szczególności Policją.


pzpn.pl, st

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty