Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Cracovia uratowała remis z Rakowem w ostatniej akcji (FOTO)2020-09-27 12:08:00

W 5. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała z Rakowem Częstochowa 2-2. Krakowianie wyrównali w doliczonym czasie i są nadal bez porażki w tym sezonie.

26.09.2020: Cracovia - Raków Częstochowa 2-2 (1-2)

0-1 Tomas Petrasek 11 (głową)

0-2 David Tijanic 15

1-2 Filip Piszczek 21 (głową)

2-2 Ivan Fiolic 90+7

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: van Amersfoort, Loshaj, Hanca - Kun. Widzów 5127.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Rodin, Hanca - Dimun (63 Vestenicky) - Fiolic, Loshaj, van Amersfoort, Thiago (46 Alvarez) - Piszczek (75 Rivaldo Jr).

RAKÓW: Szumski - Piątkowski, Petrasek, Wilusz - Tudor, Sapała, Schwarz (90+4 Papanikolaou), Kun (90+3 Niewulis) - Tijanic (80 Malinowski), Gutkovskis (80 Musiolik), Cebula (60 Lopez).

Radość piłkarzy Cracovii po zdobyciu wyrównującego gola

Cracovia przespała pierwszy kwadrans i później musiała przez pięć kolejnych i czas doliczony walczyć o odrobienie strat.

A w pierwszym kwadransie goście zdobyli dwie bramki dzięki wolności jaką im dali miejscowi obrońcy. W 11. minucie Tijanic wrzucił piłkę w pole karne, a niepilnowany Petrasek wbiegł między rywali i głową z 7 m trafił do siatki. Cztery minuty później nieatakowany przez nikogo Tijanic przymierzył z lewej strony z 25 m w dalsze "okienko". Przepiękne trafienie!

To był dzwonek alarmowy dla Pasów, który w 21. minucie zdobyły kontaktowego gola. Z kornera zacentrował Hanca, a Piszczek głową z 7 m pokonał Szumskiego.

Raków odgryzł się "główką" Petraska obronioną robinsonadą przez Niemczyckiego. W dalszej fazie I połowy mocno atakowali gospodarze. Trzy okazje miał Fiolic - w 25., 29. i 45. minucie. Najpierw uderzył z kilkunastu metrów w ręce bramkarza, następnie z dystansu celował w dolny róg, lecz Szumski zdążył sparować futbolówkę na rzut rożny. Wreszcie tuż przed przerwą wykorzystał dokładne długie podanie Hanki, strzelił z powietrza z 14 m, ale i tym razem golkiper rywali popisał się skuteczną interwencją. Jeszcze w 45+1. minucie próbował go zaskoczyć z 20 m Loshaj, bez skutku.

Po przerwie krakowianie dążyli do remisu, ale Raków zwarł szyki i nie dopuszczał gospodarzy do sytuacji bramkowych. Goście nie ograniczali się wyłącznie do defensywy, też próbowali poprawić dorobek. W 50. minucie Petrasek strzelał z bliska, ale po nodze obrońcy piłka wyszła korner. W 61. minucie na dobrej pozycji znalazł się Tijanic, w ostatniej chwili zablokował go Hanca.

Cracovia mogła wyrównać w 79. minucie po strzale Alvareza z 20 m, futbolówka odbiła się jednak od poprzeczki.

W 88. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Malinowski, lecz podawał do nikogo zamiast strzelać. W doliczonym czasie kontra gości w 90+6. minucie mogła zakończyć się sukcesem, blisko powodzenia byli Lopez i Musiolik.

W 90+7. minucie Pasy przeprowadziły ostatnią akcję meczu. Po rozegraniu wolnego Rodin zgrał piłkę do Fiolica, a ten z kilkunastu metrów wyrównał. Asystent sędziego podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego, ale po analizie VAR arbiter główny gola uznał. Była 90+9. minuta spotkania... Końcowy gwizdek obwieścił czwarty kolejny remis Pasów.

Statystyka meczu: 19:15 w strzałach, 8:4 w celnych, 55:45% w posiadaniu piłki, 7:4 w kornerach i 110.5:113 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.