Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Cracovia odrabia minusy2020-08-22 21:28:00

W 1. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała Pogoń Szczecin 2-1. Krakowianie przystąpili do nowego sezonu z 5 minusowymi punktami. Dziś odrobili trzy.

Cracovia - Pogoń Szczecin 2-1 (0-0)

0-1 Adam Frączczak 57 (głową)

1-1 Marcos Alvarez 58 (głową)

2-1 Sergiu Hanca 62

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Alvarez, van Amersfoort, Vestenicky - Dąbrowski, Triantafyllopoulos, Matynia. Widzów 4053.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka (43 Siplak) - van Amersfoort, Loshaj (78 Szymonowicz) - Hanca (79 Thiago), Alvarez (67 Vestenicky), Wdowiak - Rivaldo Jr (67 Dimun).

POGOŃ: Stipica - Zech, Triantafyllopoulos, Malec, Matynia (83 Fornalczyk) - Żurawski (64 Smoliński), Dąbrowski (84 Turski) - Kucharczyk (68 Cibicki), Drygas (68 Gorgon), Kowalczyk - Frączczak.

I połowa była wyrównana, statystycy odnotowali zaledwie jeden celny strzał, oddali go goście.

Mecz rozstrzygnął się w ciągu sześciu minut, między 57. a 62. Na gola Pogoni gospodarze odpowiedzieli dwoma.

Szczecinianie objęli prowadzenie po stałym fragmencie. Z kornera dośrodkował Dąbrowski, a Frączczak uwolnił się spod opieki Rapy i z 4 m posłał piłkę głową do siatki.

Riposta Pasów była błyskawiczna. Hanca zacentrował z prawego skrzydła, Rivaldinho "szczupakiem" zatrudnił bramkarza, ten podbił futbolówkę na poprzeczkę, a nadbiegający Alvarez z metra dobił ją głową do pustej bramki. Cztery minuty później gospodarzom wyszła znakomita kontra. Alvarez podał do wybiegającego na wolne pole Hanki, ten podciągnął do 10. metra i strzelił między nogami Stipicy do siatki. 2-1!

W dalszej fazie spotkania gra była ciekawa, Pogoń starała się wyrównać, ale bliższa zdobycia kolejnego gola była Cracovia. W 85. minucie Wdowiak został przewrócony w polu karnym, lecz sędzia uznał, że przewinienia nie było.

Statystyka meczu: 16:9 w strzałach, 5:3 w celnych, 52:48% w posiadaniu piłki, 8:4 w kornerach, 108:109 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.

Kontuzji w I połowie doznał Pestka, również Hanca schodził w 79. minucie z boiska kulejąc.