Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Cracovia nie przeszkadzała Legii...2020-07-11 23:59:00

... w zapewnieniu sobie mistrzostwa Polski. W 35. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Pasy przegrały w Warszawie 0-2 i gospodarze mogli świętować 14. tytuł.

Gr. A: Legia Warszawa - Cracovia 2-0 (1-0)

1-0 Tomas Pekhart 23 (głową)

2-0 Valeryane Gvilia 75

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Martins, Wszołek, Slisz, Cholewiak, Vukovic (trener) - Loshaj, Wdowiak, Probierz (trener). Widzów 5500.

LEGIA: Cierzniak - Karbownik, Wieteska, Jędrzejczyk, Rocha - Antolic, Martins (10 Slisz) - Wszołek, Gvilia (90+4 Rosołek), Luquinhas (80 Cholewiak) - Pekhart.

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Helik, Dytiatiev, Pestka - Lusiusz (58 Fiolic), Loshaj (73 Jablonsky) - Hanca, van Amersfoort, Wdowiak (83 Thiago) - Lopes.

Krakowianie zagrali o niebo gorzej niż cztery dni temu w Pucharze Polski, kiedy pokonali rywali 3-0. A legioniści o niebo lepiej...

Wojskowi objęli prowadzenie w 23. minucie. Z prawej strony zacentrował Wszołek, a Pekhart wyskoczył przed Helika i głową z 5 m umieścił piłkę w siatce. Asystent VAR Tomasz Musiał uznał, że Czech nie był na spalonym i gol został zaliczony.

Osiem minut później goście mogli wyrównać. Z prawego skrzydła dośrodkował Hanca, a Wieteska ubiegł van Amersfoorta i omal nie zanotował "samobója". Futbolówkę zmierzającą do bramki złapał na linii Cierzniak.

Za moment szansę mieli miejscowi. Antolic posłał "bombę" z 20 m, a przy dobitce Pekhart skiksował. W 34. minucie Rochał huknął z wolnego w słupek. A w 45. minucie, po wrzutce Wszołak z prawego skrzydła, Gvilia z 5 m uderzył za wysoko.

Po przerwie nadal atakowała Legia. W 57. minucie po solowej akcji Wszołka jego strzał obronił nogami Hrosso, dobijał Luquinhas, ale nad poprzeczką.

Po chwili na 6 minut mecz został przerwany, gdyż kibice warszawscy urządzili "racowisko".

W 73. minucie Cracovia miała kolejną szansę na wyrównanie, lecz po "główce" Rapy z 6 m piłka przeleciała obok słupka.

W 75. minucie legioniści podwyższyli. Futbolówkę stracił Rapa, a za moment Gvilia przymierzył z 14 m w lewy, dolny róg.

Pasy jeszcze próbowały nawiązać kontakt. W 87. minucie van Amersfoort uderzył z 10 m nad bramką, a w 90+7. minucie Lopes strzelił z 15 m obok słupka.

Statystyka meczu: 16:7 w strzałach, 6:1 w celnych, 51:49% w posiadaniu piłki, 8:5 w kornerach i 105:109 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.

Kibiców Legii i stronę internetową Legii informujemy, że Legia zdobyła 14. tytuł MP, a nie piętnasty... Ten piętnasty, w 1993 r., został odebrany prawomocną decyzją PZPN w związku z podejrzeniem przekupstwa.