Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Damir Sadiković w Cracovii2020-10-06 09:22:00

Nowym piłkarzem Cracovii został bośniacki środkowy pomocnik, Damir Sadiković. 25-latek wiąże się z krakowskim klubem trzyletnim kontraktem.


Urodził się w niemieckiej Kolonii, ale niemal całą piłkarską karierę do tego momentu związał z Bośnią i Hercegowiną, której jest obywatelem.


Pierwsze kroki w futbolu stawiał jako junior zespołu z niewielkiej miejscowości Hadžići - FK Radnik, wówczas występującego na drugim szczeblu rozgrywkowym w Bośni. Po ukończeniu 17 lat przeniósł się do FK Željezničara Sarajewo. Ówczesny mistrz kraju przyjął go do swojej drużyny U-19. Wówczas zauważyli go również selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji Bośni i Hercegowiny, w których regularnie grał od szczebla U-18 aż do U-21. W juniorskich kadrach rozegrał łącznie 22 spotkania, 2-krotnie trafiając do siatki.


Przez kolejne sezony szybko ugruntował swoją pozycję w wyjściowym składzie zespołu z Sarajewa. 

Został mistrzem Bośni i Hercegowiny w sezonie 2012/13. Latem 2017 roku został wypożyczony na rok do zespołu słoweńskiej ekstraklasy, NK Krško. Następnie powrócił do Bośni, do zespołu FK Mladost Doboj Kakanj. W lutym 2019 roku Sadiković ponownie stał się zawodnikiem Željezničara, którego barwy reprezentował do dziś.


cracovia.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty