Kiosk
- Rozmowa z Moniką Kobylińską
- PIŁKA RĘCZNA. Biało-czerwoni bohaterami transferów
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- Adam Sokołowski po raz 28. mistrzem Polski kibiców sportowych
- 48. MP Kibiców Sportowych już w sobotę w Gostyniu
- Ćwierćwiecze super kibica Stanisława Sienkiewicza
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski Mistrzem Mistrzów, podziękowania dla Stanisława Sienkiewicza
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025, eliminacje cd.
- OMNIBUS SPORTOWY. Kolejny triumf Adama Sokołowskiego
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025
W rozegranym w Parnawie spotkaniu kwalifikacji mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021 piłkarska reprezentacja Polski wygrała z Estonią 6-0.
Estonia – Polska 0-6 (0-3)
0-1 Mateusz Bogusz 4
0-2 Patryk Klimala 15
0-3 Jakub Kamiński 34
0-4 Robert Gumny 47
0-5 Mateusz Bogusz 58
0-6 Paweł Tomczyk 81
Sędziował Petri Viljanen (Finlandia). Żółte kartki: Jarviste, Soomets – Kowalczyk, Slisz.
ESTONIA: Nomm – Kaos, Lipp, Maanas, Miil – Uljanov (62 Parn), Soomets, Poom (82 Reinkort), Jarviste (71 Valja), Oigus (71 Soomre) – Kask (62 Mannilaan).
POLSKA: Majecki – Gumny, Piątkowski, Kiwior, Puchacz – Kamiński (67 Białek), Listkowski (46 Kowalczyk), Bogusz (76 Praszelik), Slisz, Płacheta (68 Rosołek) – Klimala (77 Tomczyk).
294 dni oczekiwała na powrót do gry w kwalifikacjach mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021 młodzieżowa reprezentacja Polski. 15 listopada 2019 roku kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza rozegrała ostatni mecz o punkty, przegrywając w Sofii z Bułgarią 0-3.
W tym czasie w drużynie zaszło sporo zmian, które wymusiły na trenerze rotacje w składzie. – W meczu z Estonią zobaczymy całkiem nową linię obrony. Karol Fila nie może zagrać z powodu żółtych kartek, Sebastian Walukiewicz został powołany do seniorskiej kadry, a Kamil Pestka doznał kontuzji. Nie będziemy też mogli skorzystać z Kamila Grabary, któremu na treningu przytrafił się uraz – zapowiadał szkoleniowiec biało-czerwonych, Czesław Michniewicz.
Miejsce Kamila Grabary w bramce zajął Radosław Majecki, w obronie zaś trener postawił na Roberta Gumnego i trzech debiutantów: Kamila Piątkowskiego, Jakuba Kiwiora i Tymoteusza Puchacza.
W pierwszym meczu biało-czerwoni wygrali 4-0, dzisiaj 6-0.
0-1
Piłka dotarła do Mateusza Bogusza, a ten wpadł w pole karne i zauważywszy wysuniętego bramkarza, delikatnym lobem posłał piłkę do siatki.
0-2
Tymoteusz Puchacz dograł piłkę do Patryka Klimali, ten minął obrońcę i spokojnie wykończył akcję uderzając nad interweniującym bramkarzem.
0-3
Na indywidualną akcję lewą stroną boiska zdecydował się Jakub Kamiński. Nieatakowany przez defensorów wbiegł w pole karne i spokojnym strzałem po raz trzeci umieścił piłkę w estońskiej bramce.
0-4
W polu karnym dryblował wprowadzony na boisko Sebastian Kowalczyk, jego uderzenie zdołali zablokować obrońcy, ale piłka trafiła pod nogi Roberta Gumnego. Ten nie miał już żadnych problemów i płaskim strzałem pokonał estońskiego golkipera.
0-5
Na uderzenie z linii pola karnego zdecydował się Mateusz Bogusz. Karl-Romet Nomm był bliski skutecznej interwencji, ale piłka ostatecznie przełamała jego dłoń i zatrzepotała w siatce.
0-6 Świetnym podaniem z głębi pola popisał się Jakub Kiwior. Paweł Tomczyk przyjął piłkę, minął bramkarza i umieścił futbolówkę w siatce.
Kolejne spotkanie drużyna Czesława Michniewicza rozegra 8 września o 18:00 w Łodzi. Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie lider grupy kwalifikacyjnej, Rosja.
pzpn.pl
Grupa 5
Rosja - Bułgaria 2-0 (1-0)
1-0 Glushenkov 2
2-0 Diveev 66
Łotwa - Serbia 2-2
1. Rosja 7 17 14-2
2. Polska 6 13 14-5
3. Bułgaria 6 8 7-3
4. Serbia 7 8 10-7
5. Estonia 6 3 2-26
6. Łotwa 6 3 4-8
8 września: Łotwa - Estonia (16:00), Polska - Rosja (18:00), Serbia - Bułgaria (20:00)
- U21. Polski potop w Szwecji
- KRAKÓW. Ukraina - Azerbejdżan (FOTO)
- Litwa - Polska 0-2 (FOTO)
- 2-0 z Litwą w Kownie
- Podolski zagrał dla Niemiec i dla Polski (FOTO)
- U21. Biało-czerwoni wygrali z Czarnogórą (FOTO)
- Gino Lettieri trenerem Wieczystej
- Polska - Nowa Zelandia 1-0 (FOTO)
- Skromne 1-0 z Nową Zelandią
- 3 gole i 3 punkty Wisły z Ruchem
- Katowice - Lech (FOTO)
- Przemysław Cecherz kończy pracę w Wieczystej
- Raków - Motor (FOTO)
- Dwie porażki małopolskiego duetu
- Wieczysta - Wisła (FOTO 2)
- Trzech wiślaków w kadrze Brzęczka
- Kadra na Nową Zelandię i Litwę
- Raków - Universitatea (FOTO)
- Remis w krakowskich derbach I-ligowych (FOTO)
- LM: Chelsea - Benfica (FOTO)
- STS PUCHAR POLSKI. Będą derby Hutnik - Wisła
- Skromna wygrana Wisły z beniaminkiem z Bytomia
- Legia - Pogoń (FOTO)
- Widzew - Raków (FOTO)
- Cracovia - Górnik 1-1 (FOTO)
- PP: Bruk-Bet Termalica - Widzew (FOTO)
- STS PP: Cracovia, Wisła, Puszcza i Hutnik grają dalej
- PP: Stal - Puszcza 1-2 (FOTO)
- Złota Piłka dla Dembele, nagroda Müllera dla Ewy Pajor
- Zwycięski gol Grujcica w doliczonym czasie
- RB Lipsk - 1. FC Köln 3-1 (FOTO)
- Słonie przegrały z mistrzem Polski
- Trzy gole i trzy punkty w Katowicach, Cracovia liderem
- Awans Polski w rankingu FIFA
- LM: Juventus - Borussia 4-4 (FOTO)
- Raków - Górnik (FOTO)
- Wisła - Odra 2-2 (FOTO)
- Slavia - Karvina (FOTO)
- Polska - Finlandia (FOTO2)
- Polska - Finlandia (FOTO)
- 3-1 z Finami w Chorzowie
- Podhale - Unia 1-0 (FOTO)
- Mbappe we Wrocławiu (FOTO)
- Holandia - Polska 1-1 (FOTO)
- Remis w Rotterdamie, bomba Casha
- Zmarł Ryszard Budka
- Biało-czerwoni trenują w Katowicach (FOTO)
- Sandecja na nowym stadionie
- Cracovia koszmarem Legii (FOTO)
- Wisła zastopowana w Legnicy
więcej wiadomości >>>