Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Robert Lewandowski: Nie mamy czego się bać2019-10-07 20:02:00

– Wszyscy jesteśmy świadomi w jakim momencie eliminacji się znajdujemy. Wierzę, że nie tylko zagramy dobrze, ale zdobędziemy w najbliższych dwóch meczach komplet punktów i nasza sytuacja będzie lepsza. To jest teraz najważniejsze – powiedział Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski na konferencji prasowej przed spotkaniami z Łotwą (10.10 w Rydze) i Macedonią (13.10).


Robert Lewandowski o najbliższych meczach:

- Oczekujemy od siebie zwycięstw, kibice od nas tego oczekują. Nie możemy patrzeć na to z kim gramy, wszystko zależy od nas, od tego, czy zagramy na miarę potencjału. Nie mamy czego się bać. Musimy wierzyć, że dobrze grając będzie nam łatwiej. Wielokrotnie graliśmy z teoretycznie łatwiejszymi czy lepszymi i nigdy te mecze nie były łatwe. Jeśli podejdziemy z taką świadomością do tych spotkań, to będzie dobrze. W tym tkwi możliwość lepszej gry.


…o atmosferze w kadrze:

- Nie ma w reprezentacji napiętej atmosfery. To, że w dwóch meczach zdobyliśmy punkt nie było powodem do szczęścia i mówienia, że wszystko jest super. Nie ma co się oszukiwać, że w wielu sytuacjach ratował nas spokój. Nie możemy się podpalać, bo zaraz wszystko może się odwrócić, karty będą po naszej stronie.


…o najbliższych rywalach:

- Musimy podchodzić z pokorą i respektem. Z poprzednich eliminacji pamiętamy, że z różnymi rywalami w końcówkach musieliśmy strzelać bramki. Dla nas najważniejsze jest, by skupić się na sobie, by to rywal miał z nami trudniej.


…o wysokiej formie Grzegorza Krychowiaka:

- Jeśli „Krycha” będzie tak strzelał w kadrze, to jak najbardziej wziąłbym takie rozwiązanie. Jestem pod wrażeniem, jakie sprinty i akcje wykonuje, nie spodziewałem się po nim takich akcji, ale to zależy od pozycji na jakiej będzie grał w reprezentacji. W roli szóstki trzeba myśleć o zabezpieczaniu tyłów, w klubie dostaje więcej swobody, widocznie tam wypełnia zadania w ofensywie lepiej od kolegów. Jeśli to będzie z korzyścią również dla reprezentacji, ale wszystko zależy od taktyki.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty