Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Po wygranej z mistrzem Polski Cracovia wiceliderem2019-09-17 09:53:00

W 8. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia wygrała 2-0 z mistrzem Polski Piastem Gliwice i została wiceliderem tabeli. Goście grali od 12. minuty w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Bartosza Rymaniaka. Jednego gola dla Pasów zdobył 17-letni Michał Rakoczy.

Cracovia - Piast Gliwice 2-0 (1-0)

1-0 Tomas Huk 42 (samob.)

2-0 Michał Rakoczy 47

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Gol, Dytiatiev, Datkovic, Siplak - Korun, Huk. Czerwona kartka: Rymaniak (Piast, 12). Widzów 6586.

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Dytiatiev, Datkovic, Siplak (85 Pestka) - Dimun, Gol - Wdowiak (70 Vestenicky), Rakoczy (55 Strózik), Hanca - Lopes.

PIAST: Plach - Rymaniak, Korun, Malarczyk, Kirkeskov - Huk - Milewski (78 Borkała), Hateley, Sokołowski (46 Jodłowiec), Felix - Parzyszek (62 Tuszyński).

Najważniejsze rzeczy w tym meczu wydarzyły się w pierwszym kwadransie, w ostatnich minutach I połowy i tuż po przerwie.

Pierwszy kwadrans zaznaczył się faulem Rymaniaka na Dytiatievie. Obrońca Pasów został kopnięty w głowę, być może nie było to celowe, natomiast na pewno niebezpieczne ze strony zawodnika Piasta (eksgracza Cracovii). Po analizie VAR sędzia zdecydował się pokazać mu czerwoną kartkę.

Pół godziny później Gol podał do Siplaka, ten dośrodkował z lewego skrzydła, a Huk uprzedził Lopeza i z 4 m samobójczym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie gospodarzom.

W doliczonym czasie I połowy Cracovia miała trzy sytuacje bramkowe. Najpierw Lopez źle trafił w piłkę i chybił, potem kąśliwy strzał Rakoczego sparował na róg bramkarz i wreszcie w 45+5. minucie po "główce" Wdowiaka Korun głową podbił futbolówkę na poprzeczkę.

Wynik ustalił zaraz po przerwie 17-letni Rakoczy (wskoczył do składu wskutek kontuzji Lusiusza). Dostał podanie Wdowiaka z prawej strony na bliższy narożnik "piątki", po czym głową posłał piłkę w dalszy róg. Kapitalny gol!

Później Cracovia kontrolowała rezultat, a w 87. minucie powinien był podwyższyć Strózik, który - obsłużony idealnym podaniem Lopeza z lewej strony - przegrał na 5. metrze pojedynek z Plachem.

Statystyka meczu: 17:9 w strzałach (6:3 w celnych), 56:44% w posiadaniu piłki, 9:0 w kornerach.