Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Rafał Pietrzak odchodzi z Wisły2019-07-16 20:55:00

Rafał Pietrzak nie będzie już reprezentował barw Białej Gwiazdy. Umowa pomiędzy Wisłą a lewym obrońcą nie zostanie przedłużona, a zawodnik będzie kontynuował karierę w innym klubie.


Rafał Pietrzak przeniósł się do Krakowa w lutym 2016 roku z GKS-u Katowice. W debiutanckiej rundzie pojawił się na murawie sześciokrotnie. W kolejnym sezonie zaliczył 9 występów, strzelając swojego pierwszego gola w barwach Białej Gwiazdy. Trafienie lewego defensora było o tyle istotne, że pozwoliło wygrać wiślakom z Pogonią Szczecin 2:1 w spotkaniu inaugurującym rozgrywki 2016/2017.


W kolejnych występach „Pietrzowi” przeszkodziły problemy ze ścięgnem Achillesa, które wykluczyły go z gry do końca sezonu. Wiosną 2018 roku zdecydowano, że sosnowiczanin zostanie wypożyczony do Zagłębia Lubin. Po powrocie z Dolnego Śląska Rafał Pietrzak rozegrał swój najlepszy sezon przy R22. Od początku rozgrywek 2018/19 był pewnym punktem zespołu Macieja Stolarczyka, zaliczając 36 meczów w lidze i jeden w Pucharze Polski, dorzucając 3 bramki i 5 asyst.


Swoją dobrą grą w dla Wisły zwrócił na siebie uwagę selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka, co zaowocowało dwoma występami w barwach narodowych.


Łącznie koszulkę z białą gwiazdą na piersi zawodnik zakładał 55 razy, zdobywając przy tym 4 bramki i notując 5 asyst.


wisla.krakow.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty