Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Brazylijczyk w Wiśle2019-07-11 23:22:00

Jean Carlos da Silva Rocha został piłkarzem Wisły Kraków. Brazylijski pomocnik związał się z Białą Gwiazdą dwuletnim kontraktem z opcją jego przedłużenia.


Jean Carlos da Silva Rocha urodził się 10 maja 1996 roku w Ouro Preto w Brazylii. Jako dziecko wraz z rodziną przeprowadził się na Półwysep Iberyjski, gdzie trenował m.in. w młodzieżowych zespołach Realu Madryt. Kolejne kroki w swojej piłkarskiej karierze stawiał w drużynie RM Castilla, skąd udał się na niemal roczne wypożyczenie do CF Fuenlabrada.


Ostatnim przystankiem Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem przed przenosinami pod Wawel było występujące w Segunda B Recreativo Granada - bezpośrednie zaplecze zespołu Granady CF. W Andaluzji spędził trzy sezony. Dostał także szansę pokazania się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Hiszpanii, występując w barwach pierwszej drużyny w meczu przeciwko Espanyolowi.


Jego dobre występy w zespole Realu U-19 nie umknęły ówczesnemu trenerowi reprezentacji Brazylii do lat 20, który powołał zawodnika do kadry na Mistrzostwa Świata do lat 20 rozgrywane w Nowej Zelandii w 2015 roku.


wisla.krakow.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty