Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
Kraków Business Run 2019 już w niedzielę2019-09-05 18:31:00

W niedzielę 8 września, o godzinie 10:30 z Rynku Głównego w Krakowie wystartuje po raz ósmy charytatywny bieg biznesowy Kraków Business Run. Aż 7500 osób, czyli 1500 pięcioosobowych sztafet pobiegnie wspólnie, by pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową. 


To absolutny rekord uczestnictwa. W 5-osobowych sztafetach pobiegną drużyny złożone z pracowników krakowskich firm, korporacji i instytucji, a także celebryci i aktorzy. Każda osoba pokona trasę o dystansie 3,8 km. 


Bieg rozpoczyna się na Rynku Głównym i wiedzie ulicą Sławkowską, następnie Plantami od strony ul. Straszewskiego, mija Wawel obok Smoka i wraca na Rynek ulicą Grodzką. W czasie trwania biegu organizatorzy przewidują utrudnienia w ruchu i choć będą one niewielkie, jadąc samochodem lepiej tego dnia omijać odcinek od ul. Straszewskiego do Św. Gertrudy i okolice Placu Wszystkich Świętych. Dla ułatwienia przewidziano instalację aż trzech kładek dla pieszych.


Kraków Business Run wystartuje po to, by pomóc „stanąć na nogi” przynajmniej 20 osobom z niepełnosprawnością ruchową – lokalnym podopiecznym Fundacji Poland Business Run. Wśród nich są miedzy innymi: Marcin Pędzik oraz jego syn Alan, Marcin Kasprzyk, Maria Czerwińska, Weronika Pawlik, Wioletta Kowalska, Małgorzata Sikora, Jarosław Żarów, Jan Ossowski, Dominik Skalski, Antoni Witowski i inni. 


Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiego biegu Poland Busines Run, w którym w niedzielę wystartuje łącznie ponad 29 tys osób. Aż 10 miast przyłączyło się dotąd do idei pomagania poprzez bieganie – są to: Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Warszawa, Wrocław Gdańsk, Lublin, Rzeszów oraz Szczyrk. Do tej pory dzięki mobilizacji biegaczy, udało się zmienić życie 450 osób, które potrzebowały kosztownych protez, sprzętu medycznego i specjalistycznej rehabilitacji.


„Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ceny profesjonalnych protez wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Taki koszt przekracza możliwości finansowe wielu osób, a bez sprzętu ortopedycznego czy kompleksowej rehabilitacji powrót do życia sprzed wypadku lub choroby jest praktycznie niemożliwy. Właśnie w takich sytuacjach pomaga nasza Fundacja – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. „Ogromnie się cieszymy, widząc, że z roku na rok dołącza do nas coraz więcej biegaczy. Dzięki temu nasi beneficjenci mogą nie tylko wrócić do codziennych zajęć, ale realizować swoje marzenia“ – dodaje.


PROGRAM KRAKÓW BUSINESS RUN 

9:30 - Oficjalne rozpoczęcie Kraków Business Run 2019

10:00 - Odprawa kapitanów pod sceną

10:10 – I Rozgrzewka

10:30 - Start!

12:30 - Ogłoszenie wyników najszybszych drużyn i wręczenie nagród

12:50 – Ogłoszenie kwoty zebranej w akcji „Pomagam Bardziej” i wręczenie symbolicznego czeku beneficjentom.

13:25 – Podziękowania i oficjalne zakończenie biegu


***

Organizatorzy Kraków Business Run 2019: Fundacja Poland Business Run, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, KISS Digital, Cisco, Epam, Luxoft, GE, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.


Informacja prasowa

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty