Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
Lisek na podium w Zurychu, rekord Warholma2019-08-29 23:50:00

W Zurychu, w pierwszym z dwóch finałowych mityngów lekkoatletycznych Diamentowej Ligi, na podium znalazł się w skoku o tyczce Piotr Lisek.


W biegu na 400 m ppł rekord Europy ustanowił 23-letni Norweg Karsten Warholm. Uzyskał czas 46.92, lepszy od swego dotychczasowego rekordu o 0.20 sek. To zarazem drugi wyniki w historii tej konkurencji, lepszy miał tylko Amerykanin Kevin Young - 46.78 w 1992 r.


KOBIETY

200 m: 1. Shaunae Miller-Uiboo (W-y Bahama) 21.74

400 m: 1. Salwa Eid Naser (Bahrajn) 50.24... 4. Justyna Święty-Ersetic 51.54

800 m (poza rankingiem): 1. Eunice Jepkoech Sum (Kenia) 2:00.40... 4. Anna Sabat 2:01.21, 10. Joanna Jóźwik 2:06.89

1500 m: 1. Sifan Hassan (Holandia) 3:57.08

3 km z przeszk.: 1. Beatrice Chepkoech (Kenia) 9:01.71

400 m ppł: 1. Sydney McLaughlin (USA) 52.85

Trójskok: 1. Shanieka Ricketts (Jamajka) 14.93

Tyczka: 1. Anzhelika Sidorova (ANA) 4.87

Kula: 1. Lijiao Gong (Chiny) 20.31

Oszczep: 1. Huihui Lyu (Chiny) 66.88


MĘŻCZYŹNI

100 m: 1. Noah Lyles (USA) 9.98

800 m: 1. Donovan Brazier (USA) 1:42.70

5000 m: 1. Joshua Cheptegei (Uganda) 12:57.41

400 m ppł: 1. Karsten Warholm (Norwegia) 46.92, 2. Rai Benjamin (USA) 46.98

Wzwyż: 1. Andriy Protsenko (Ukraina) 2.32

Tyczka: 1. Sam Kendricks (USA) 5.93, 2. Armand Duplantis (Szwecja) 5.83, 3. Piotr Lisek i Cole Walsh (USA) 5.83, 5. Paweł Wojciechowski 5.73

W dal: 1. Juan Miguel Echevarria (Kuba) 8.65

Oszczep: 1. Magnus Kirt (Estonia) 89.13... 4. Marcin Krukowski 85.72


Triumfatorzy Ligi Diamentowej, zwycięzcy otrzymali premię finansową w wysokości 50 tys. dol.:

Kobiety

200 m: Shaunae Miller-Uibo (Wyspy Bahama)

400 m: Salwa Eid Naser (Bahrajn)

1500 m: Sifan Hassan (Holandia)

3000 m z przeszk.: Beatrice Chepkoech (Kenia)

400 m ppł: Sydney McLaughlin (USA)

Trójskok: Shanieka Ricketts (Jamajka)

Kula: Gong Lijiao (Chiny)

Oszczep: Lyu Huihui (Chiny)


Mężczyźni

100 m: Noah Lyles (USA)

800 m: Donovan Brazier (USA)

5000 m: Joshua Cheptegei (Uganda)

400 m ppł: Karsten Warholm (Norwegia)

Wzwyż: Andrii Protsenko (Ukraina)

Tyczka: Sam Kendricks (USA)

W dal: Juan Miguel Echevarria (Kuba)

Oszczep: Magnus Kirt (Estonia)


Drugi finałowy mityng Diamentowej Ligi - 6 września w Brukseli.





więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty