Strona główna > Piłka nożna
Porażka Białej Gwiazdy w premierze sezonu2019-07-21 09:41:00

Na inaugurację sezonu w PKO Ekstraklasie Wisła Kraków przegrała 0-1 ze Śląskiem Wrocław.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 0-1 (0-0)

0-1 Dino Stiglec 62

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Boguski - Celeban, Chrapek. Widzów 14 613.

WISŁA: Buchalik - Niepsuj, Janicki, Klemenz, Sadlok - Silva (89 Buksa), Boguski, Wojtkowski - Drzazga (79 Balanyuk), Mak - Brożek.

ŚLĄSK: Putnocky - Broź, Celeban, Golla, Stiglec - Mączyński, Chrapek - Gąska (67 Musonda), Pich (77 Łabojko), Płacheta - Szczepan (86 Exposito).

Początek należał do gości, którzy mieli dwie bardzo okazje. W 2. minucie, w zamieszaniu podbramkowym po kornerze, Pich kopnął piłkę z 3 m, ale Buchalik i Klemenz zdołali zażegnać niebezpieczeństwo. Dwie minuty później, po akcji Płachety lewym skrzydłem, strzelał znów Pich, lecz i tym razem lot futbolówki zmierzającej do bramki zdążył zmienić Klemenz.

Niebawem inicjatywę przejęli wiślacy. W 24. minucie sędzia puścił grę po faulu na Maku, Sadlok dograł na 15. metr do Silvy, ten uderzył płasko, a do sparowanej przez bramkarza piłki nie zdążył Brożek. 10 minut później Mak dośrodkował z lewej strony, a "główkę" Drzazgi z 5 m z refleksem obronił Putnocky.

Po przerwie pierwsza sytuację miała Wisła. W 56. minucie Drzazga nie potrafił jednak pokonać z pięciu metrów golkipera rywali. W odpowiedzi, w 57. minucie Gąska trafił w słupek.

Decydująca akcja nastąpiła w 62. minucie. Gąska z prawej strony spod narożnika boiska przerzucił na lewo, a Chorwat Stiglec przymierzył zza szesnastki do siatki przy lewym, dalszym słupku. 0-1.

Krakowianie dążyli do remisu, ale nie wypracowali stuprocentowej sytuacji. W 80. minucie w polu karnym padł Mak, ale sędzia uznał, że Broź go nie faulował. W 90. minucie nieznacznie chybił z dystansu Balanyuk, a w doliczonym czasie Boguski strzelił nad poprzeczką. Śląsk pilnował korzystnego wyniku, w 81. minucie Musonda był blisko podwyższenia, ale odbita od Klemenza piłka przeleciała obok słupka.

Wisła po 14 kolejnych meczach, w których zdobywała gola, tym razem tego nie uczyniła. Gospodarze byli osłabieni personalnie. Nie wystąpili z różnych powodów Błaszczykowski, Basha, Savicevic, Wasilewski, Burliga, Hoyo-Kowalski, Bartosz...