Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Komunikat TS Wisła Kraków SA w sprawie zmian w strukturze właścicielskiej2021-12-21 17:03:00

Zakończona właśnie runda jesienna PKO Bank Polski Ekstraklasy przyniosła TS Wisła Kraków SA zmiany w strukturze właścicielskiej. Biała Gwiazda zyskała trzy kolejne bardzo silne ramiona w postaci Władysława Nowaka i Adama Adamczyka, a także Adama Łanoszki, którzy zostali mniejszościowymi akcjonariuszami klubu, dołączając tym samym do Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego, Jarosława Królewskiego i pozostałych posiadaczy akcji.


Władysław Nowak i Adam Adamczyk na co dzień zarządzają prężnie rozwijającą się firmą Nowak-Mosty, która realizuje wymagające inwestycje w sektorze kolejowym i drogowym. Początki współpracy z TS Wisła Kraków SA sięgają 2019 roku, ale już od samego początku przedsiębiorstwo systematycznie zwiększało swoje zaangażowanie. Zadowolenie ze współpracy i wypracowane zaufanie sprawiło, że bardzo szybko Nowak-Mosty znalazło się gronie oficjalnych Sponsorów Klubu. Logo firmy znalazło się na rękawku trykotów meczowych pierwszej drużyny, a Właściciele Przedsiębiorstwa jeszcze mocniej włączali się w życie Białej Gwiazdy, stając się niezwykle istotnym elementem wiślickiej społeczności biznesowej. O przywiązaniu do Wisły świadczy również przyłączenie się do celebracji jubileuszu 115-lecia najstarszego polskiego klubu w roli Sponsora Strategicznego, dzięki czemu możliwa była realizacja kluczowych wydarzeń związanych z zaplanowanymi na mijający rok obchodami.


Adam Łanoszka z wykształcenia jest ekonomistą. Posiada Certyfikat Autoryzowanego Doradcy w systemie ASO uprawniający do opieki nad spółką, na rzecz której świadczona jest usługa upublicznienia. Aktualnie zasiada w Radach Nadzorczych kilku firm, m.in. Prymus, Mr Hamburger, Polwax i Gamrat. Wcześniej współpracował z Inwest Consulting i Inbook. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu, jako prelegent aktywnie uczestniczy w konferencjach i sympozjach. Wieloletni kibic Białej Gwiazdy, który w 2019 roku rozpoczął kooperację z klubem na szczeblu biznesowym.


Nowe akcje stanowią 11,25% kapitału zakładowego, a Spółka pozyskała dzięki ich emisji 4 875 000 złotych.


Aktualny akcjonariat TS Wisła Kraków SA:

Jakub Błaszczykowski: 26,84%

Tomasz Jażdżyński: 26,84%

Jarosław Królewski: 26,84%

Władysław Nowak: 3,75%

Adam Adamczyk: 3,75%

Adam Łanoszka: 3,75%

Pozostali (akcje serii E i F): 8,23%


wisla.krakow.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty