Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Piłka ręczna: Biało-czerwoni z dziką kartą na MŚ 20212020-07-09 21:21:00

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) przyznała reprezentacji Polski tzw. “dziką kartę” na grę w Mistrzostwach Świata 2021 w Egipcie. Decyzja IHF to pozytywna odpowiedź na wniosek Związku Piki Ręcznej w Polsce.


Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej w oficjalnym komunikacie poinformowała, że otrzymała kilka wniosków o przyznanie „dzikiej karty” od poszczególnych federacji. Podczas procesu decyzyjnego pod uwagę wzięto ogólny rozwój piłki ręcznej w danym kraju, wpływ jaki „dzika karta” miałaby na globalny rozwój piłki ręcznej i wzmocnienie flagowych turniejów IHF, ale również powody ekonomiczne, szczególnie w czasach pandemii COVID-19.


Po szczegółowym przeanalizowaniu sytuacji, w tym argumentów poszczególnych nacji, Rada IHF postanowiła przyznać „dzikie karty” federacjom Polski i Rosji.


– Dziękuję IHF za pozytywną decyzję, zrozumienie naszych argumentów oraz umożliwienie naszej Reprezentacji udziału w mistrzostwach. To dla nas ważne z wielu powodów. Zależy nam by nasza drużyna, zmieniona pokoleniowo, grała na międzynarodowych turniejach. To w sporcie niezwykle ważne. W 2023 roku Polska razem ze Szwecją będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Mężczyzn. Uczestnictwo naszej drużyny w turnieju w 2021 roku to element przygotowań i promocja tego wydarzenia – mówi Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP.


W drugiej połowie kwietnia Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) odwołał kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2021 w Egipcie. Wybór uczestników turnieju oparty został na wynikach Mistrzostw Europy 2020 w Szwecji, Austrii i Norwegii. Dzięki temu prawo udziału w imprezie otrzymały reprezentacje: Danii (broniąca tytułu mistrzowskiego), Hiszpanii, Chorwacji, Norwegii, Słowenii, Niemiec, Portugalii, Szwecji, Austrii, Węgier, Białorusi, Islandii, Czech, Francji. Związek Piłki Ręcznej w Polsce złożył oficjalny protest do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), który był odpowiedzią na decyzję EHF pozbawiającą reprezentację Polski mężczyzn szansy udziału w Mistrzostwach Świata 2021.


zprp.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty