Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Juniorzy starsi
Juniorzy Stali wygrywają turniej im. Wiesława Bielatowicza2010-01-24 18:11:00

Dzisiaj odbył się w Dębicy II ogólnopolski turniej piłki halowej juniorów starszych im. Wiesława Bielatowicza. Najlepsi okazali się zawodnicy Stali Rzeszów, którzy w finale pokonali miejscową Wisłokę. Trzecie miejsce przypadło natomiast w udziale Okocimskiemu Brzesko.


W turnieju wystartowało 9 drużyn podzielonych na dwie grupy. Po rywalizacji grupowej odbywały się mecze o poszczególne miejsca. Najwięcej emocji dostarczył mecz finałowy, w którym broniąca tytułu sprzed roku Wisłoka Dębica uległa 1-2 Stali Rzeszów.

 

Organizatorami turnieju byli UKS Szóstka oraz klub Wisłoka Dębica. Turniej odbył się natomiast dzięki pomocy Fundacji Twoja Szansa, Urzędowi Miasta Dębica i firmom Śnieżka i oraz Painpol. Na zakończenie najlepsze drużyny i zawodników uhonorowano dyplomami oraz pucharami. Jako ciekawostkę należy podać fakt, że najlepszym piłkarzem wybrano syna Wiesława Bielatowicza, Dawida. Na bardzo miły gest zdobyli się również sędziowie. Krzysztof Bizoń, Piotr Mazur, Jacek Lesiak oraz Henryk Białek przekazali honorarium uzyskane za sędziowanie w trakcie turnieju na rozwój młodzieży w klubie Wisłoka Dębica.

Wyniki gier finałowych

Finał: Wisłoka I Dębica - Stal Rzeszów 1-2

Mecz o 3 miejsce: Błękitni Ropczyce - Okocimski Brzesko 1-3

Mecz o 5 miejsce: Pogoń-Sokół Lubaczów - Lechia Sędziszów 1-3

Mecz o 7 miejsce: Wisłoka II Dębica - Orzeł Przeworsk 1-2

9 miejsce: Kolejarz Stróże

Nagrody indywidualne

Najlepszy zawodnik - Dawid Bielatowicz (Wisłoka Dębica)
Najlepszy bramkarz - Adrian Ciupak (Stal Rzeszów)
Król strzelców - Dawid Curyło (Okocimski Brzesko, 10 goli)

Człowiek legenda

Wiesław "Grzybek" Bielatowicz to prawdziwa legenda dębickiego klubu. W Wisłoce występował w II, III i IV lidze zawsze będąc w pełni oddanym drużynie. Pracował również z grupami młodzieżowymi biało-zielonych. Po długiej walce z chorobą zmarł w 2005 roku.
REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty