Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo alpejskie
Gąsienica-Daniel dziesiąta w Lenzerheide, PŚ dla Vlhovej
21.03.2021 23:24 -

W ostatnim w tym sezonie slalomie gigancie o PŚ Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 10. miejsce

więcej »
Pech Maryny Gąsienicy-Daniel
07.03.2021 14:30 -

Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła slalomu giganta o PŚ w Jasnej (Słowacja). Polka była trzecia na półmetku, ale w II przejeździe upadła tuż przed metą...

więcej »
MŚ w narciarstwie alpejskim: Gąsienica-Daniel szósta w slalomie gigancie
21.02.2021 14:10 -
więcej »
Austriacki akcent
17.02.2019 15:36 -

W Åre (Szwecja) zakończyły się trwające od 4 lutego mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. W ostatnim dniu pierwszy złoty medal zdobyli Austriacy, 30-letni Marcel Hirscher wygrał slalom.

więcej »
Czwarta Kryształowa Kula dla Vonn
09.03.2012 15:22 -

Lindsey Vonn wygrała dziś slalom gigant w Äre (Szwecja), to jej 52. triumf w zawodach Pucharu Świata. 27-letnia Amerykanka zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, to jej czwarta Kryształowa Kula (poprzednio 2008, 2009, 2010).

więcej »
Polak zapunktował w alpejskim PŚ
13.01.2012 20:46 -

24-letni Maciej Bydliński zajął dziś 30. miejsce w superkombinacji w Wengen, zaliczanej do klasyfikacji Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W ten sposób Polakowi udało się powtórzyć ubiegłoroczny wynik i znów zapunktować. Zawody, podobnie jak przed rokiem, wygrał Chorwat Ivica Kostelic.

więcej »
Schild klasą dla siebie
20.12.2011 19:25 -

Austriaczka Marlies Schild jest w alpejskim Pucharze Świata klasą dla siebie w slalomie. Dziś wygrała zawody u siebie - w Flachau. To jej trzeci triumf w tym sezonie i w 30. w karierze. W historii PŚ wyprzedza ją tylko Szwajcarka Vreni Schneider (34).

więcej »
Kryształowa Kula dla Marii Riesch
19.03.2011 08:58 -

Slalom gigant, ostatnia konkurencja żeńska finałów alpejskiego Pucharu Świata w Lenzerheide (Szwajcaria), została odwołana z powody złej pogody. Tym samym Niemka Maria Riesch utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej, zaledwie o 3 punkty przed Amerykanką Lindsey Vonn!

więcej »
Alpejski PŚ: Riesch o 3 punkty przed Vonn!
18.03.2011 13:21 -

Słowenka Tina Maze wygrała dzisiejszy slalom podczas finałow alpejskiego Pucharu Świata w Lenzerheide (Szwajcaria). Czwarta była Niemka Maria Riesch, która odzyskała przodownictwo w klasyfikacji generalnej; wyprzedza ona o 3 punkty (!) Amerykankę Lindsey Vonn, która zajęła dziś 13. miejsce.

więcej »
Alpejski PŚ: Vonn wyprzedziła Riesch
16.03.2011 22:04 -

Amerykanka Lindsey Vonn wyprzedziła w końcu Niemkę Marię Riesch w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata. W dzisiejszym zjeździe finałowych zawodów w Lenzerheide (Szwajcaria) była czwarta, a rywalka dopiero 17.