W Calgary (Kanada) zakończyły się MŚ w łyżwiarstwie szybkim na dystansach.

więcej »
2024. Łyżwiarstwo szybkie. Złoto sprinterów
07.01.2024 17:45 -

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen, zdobywając trzy medale - złoty, srebrny i brązowy.

więcej »
MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Szwed rekordzistą
14.02.2021 18:06 -
więcej »
Srebro łyżwiarek, brąz łyżwiarzy!
22.02.2014 17:21 -

Do czterech złotych medali jakie Polska zdobyła na zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi, dziś nasza drużyna łyżwiarek dorzuciła srebro, a drużyna łyżwiarzy brąz!

więcej »
Zbigniew Bródka mistrzem olimpijskim, o złocie zadecydowały trzy tysięczne sekundy!
15.02.2014 21:29 -

29-letni Zbigniew Bródka, strażak z podłowickich Domaniewic, nigdy do tej pory nie wygrał wielkich zawodów. Ale dziś w Soczi zwyciężył w tych najważniejszych - w olimpijskim wyścigu łyżwiarskim na 1500 m. O złotym medalu zadecydowały trzy tysięczne sekundy!!!

więcej »
SOCZI: Holenderskie podium, Szymański trzynasty
08.02.2014 15:46 -

Mistrzem olimpijskim na dystansie 5000 m został 28-letni holenderski łyżwiarz Sven Kramer. Całe podium opanowali Oranje! Polak Jan Szymański zajął 13. miejsce.

więcej »
Dwa medale polskich łyżwiarzy
24.03.2013 17:21 -

W ostatnim dniu łyżwiarskich mistrzostw świata na dystansach, które odbywały się od czwartku w Soczi Polacy zdobyli dwa medale w wyścigach drużynowych. Srebro wywalczyły panie Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka i Katarzyna Bachleda-Curuś, a brąz panowie Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański.

więcej »
MŚ na dystansach: Polki siódme
13.03.2011 23:33 -

W Inzell (Niemcy) zakończyły mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. Najlepszą lokatę zajęła polska drużyna pań. Biało-czerwone, brązowe medalistki olimpijskie, były tym razem siódme, ale w składzie zabrakło Katarzyny Bachledy-Curuś.

więcej »
Pierwsza porażka Nesbitt
20.02.2011 00:34 -

Kanadyjka Christine Nesbitt doznała pierwszej w tym sezonie porażki na dystansie 1500 m. Podczas zawodów o PŚ w Salt Lake City zajęła dopiero 3. miejsce, a wyprzedziły ją dwie Holenderki.

więcej »
Rekord świata Martiny Sablikovej
19.02.2011 09:38 -

Podczas zawodów o Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim, odbywających się w Salt Lake City, Czeszka Martina Sablikova ustanowiła rekord świata na dystansie 5000 m.