Strona główna > Tenis > Wiadomości tenis
Dramatyczny mecz Radwańskiej2016-06-30 20:56:00

Agnieszka Radwańska była na krawędzi wyeliminowania z wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu, ale ostatecznie pokonała w II rundzie 18-letnią Chorwatkę Anę Konjuh 6-2, 4-6, 9-7.

Rywalka (WTA 103) miała trzy meczbole przy stanie 5-3 i 5-4, potem Polka jednego przy prowadzeniu 7-6. Dramatyczny zwrot nastąpił przy wyniku 7-7 i 40-15 dla naszej zawodniczki, kiedy Chorwatka skręciła nogę na piłce. Dokończyła spotkanie, ale już nie miała szans na sensacyjną wygraną. Mecz trwał 2 godziny i 36 minut, ostatnia partia aż 85 minut!

W III rundzie Radwańska (nr 3) zmierzy się z 20-letnią Czeszką Kateriną Siniakovą (WTA 113), która wygrała z Francuzką Caroline Garcia (nr  30) 4-6, 6-4, 6-1.