Strona główna > Sporty zimowe > Wiadomości sporty zimowe
Maryna Gąsienica-Daniel jedenasta w Courchevel2020-12-14 21:04:00

To były znakomite dni dla Maryny Gąsienicy-Daniel w Courchevel, która dwukrotnie zameldowała się w najlepszej "30" alpejskiego Pucharu Świata kobiet.

W sobotę podopieczna Marcina Orłowskiego wywalczyła 21. miejsce w slalomie gigancie, natomiast dzisiaj pojechała rewelacyjnie i ukończyła rywalizację tuż za czołową "10". Nasza reprezentantka po pierwszym przejeździe zajmowała 19. miejsce, jednak w drugiej rundzie uzyskała drugi czas przejazdu i tym samym awansowała na 11. pozycję.

Końcem listopada 26-letnia Maryna Gąsienica-Daniel wjechała do najlepszej "10" Pucharu Świata i slalom równoległy w Lechu nasza reprezentantka ukończyła na dziewiątym miejscu. Po sukcesach w Lechu oraz w Courchevel Polka zajmuje aktualnie 20. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, natomiast w klasyfikacji Pucharu Świata w slalomie gigancie jest 18.

W poniedziałkowych zawodach Pucharu Świata w Courchevel zwyciężyła Amerykanka Mikaela Shiffrin. Na drugim stopniu podium stanęła Włoszka Federica Brignone. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentantka gospodarzy Tessa Worley.

Źródło: Anna Karczewska / PZN