Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Siatkarze wygrali z Holandią, zadebiutował Leon2019-07-29 08:54:00

Reprezentacja Polski siatkarzy dwukrotnie pokonała w Opolu Holandię. Umówiono się na cztery sety i w sobotę biało-czerwoni wygrali 4:0 (25:20, 25:19, 25:22, 25:21), a w niedzielę 3:1 (27:25, 25:17, 25:17, 18:25).

Debiut w polskich barwach zanotował jeden z najlepszych zawodników świata Wilfredo Leon, 26-letni Kubańczyk, który od 4 lat ma obywatelstwo polskie. Leon zagrał w pierwszych dwóch setach obu meczów, w sobotę zdobył 9, a w niedzielę 10 punktów.

W sobotę Polacy zaczęli w składzie: Nowakowski, Muzaj, Drzyzga, Śliwka, Kłos, Leon i Zatorski. Później na boisku zameldowali się: Kwolek, Bednorz, Konarski, Bieniek, Kochanowski i Łomacz. W rewanżu grali też Kubiak i Szalpuk.

Naszą reprezentację czeka teraz turniej o Memoriał Huberta Wagnera, 1-3 sierpnia w Krakowie. Rywalami będą zespoły Serbii, Brazylii i Finlandii. A w dniach 9-11 sierpnia turniej kwalifikacyjny do IO w Gdańsku, kolejno zmierzymy się z Tunezją, Francją i Słowenią.