Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Biało-czerwoni w półfinale MŚ2018-09-29 08:58:00

Już po 25 minutach piątkowego meczu z Włochami reprezentacja Polski siatkarzy zapewniła sobie awans do półfinałów mistrzostw świata. W sobotę rywalami biało-czerwonych będą Amerykanie.

Włochy - Polska 3-2 (14-25, 25-21, 18-25, 25-17, 15-11)

WŁOCHY: Zaytsev 16, Juantorena 11, Giannelli 7, Lanza 6, Anzani 6, Mazzone 1, Colaci (L) - Candellaro 12, Randazzo 8, Maruotti 5, Baranowicz 1.

POLSKA: Drzyzga 0, Bieniek 12, Kubiak 7, Kurek 5, Nowakowski 3, Szalpuk 2, Zatorski (L) - Schulz 6, Łomacz 1, Wojtaszek (L), Kochanowski 9, Śliwka 8, Kwolek 7, Konarski 5.

Do awansu potrzebne nam było wygranie seta lub zdobycie 61 punktów. Nasi siatkarze wybrali ten pierwszy wariant. Początek meczu znakomicie się układał. Po dwóch asach Kurka prowadziliśmy 7-3, potem 8-4. Gospodarze wygrali trzy kolejne akcje (8-7), ale na tym skończyły się ich aktywa w tej partii. Odskoczyliśmy na 14-8 i 17-9, blokowaliśmy Zaytseva, świetnie spisywał się Kurek. W końcówce czapę znów dostał Zaytsev, asa zaserwował Bieniek, a wygraną 25-14 przypieczętował blokiem Nowakowski. Koncert biało-czerwonych trwał 25 minut. Wygranie seta dawało nam awans i 1. miejsce w grupie, bez względu na dalszy przebieg spotkania.

Od II seta trener Heynen wpuścił rezerwowych, którzy nie dali rady Włochom. Trzecią odsłonę jednak wygraliśmy, bo i rywale korzystali z ławki. Ostatecznie doszło do tie-breaka, w którym nieznacznie lepsza była drużyna Italii.