Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Liga Narodów: 3:0 z Rosją!2018-05-26 18:44:00

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała drugi mecz w Lidze Narodów. W krakowskiej Tauron Arenie biało-czerwoni pokonali mistrzów Europy, Rosjan, 3:0!

Polska – Rosja 3:0 (25:15, 25:23, 25:23)

Polska: Nowakowski 4, Kaczmarek 16, Lemański 6, Łomacz 1, Kubiak 19, Bednorz 6, Zatorski (L) – Szalpuk 4, Schulz 2, Drzyzga, Śliwka.

Rosja: Vlasov 2, Karpukhov 1, Bakun 1, Muserskiy 17, Kliuka 5, Kobzar, Martynyuk (L) - Markin 7, Philippov 1, Shkulyavichus 7, Sokolov (L).

Polacy prowadzili równorzędną walkę z Rosjanami w pierwszej części seta, stopniowo przejmując inicjatywę. Było 13:10, 19:14. W końcówce rywale wydawali się być bezradni. Kropkę nad i postawił Kubiak, blokując przeciwnika na 25:15.

Równie mocno nasz zespół wszedł w drugą partię i podczas pierwszej przerwy technicznej prowadził 8:4. Zagrywki Dmitrija Muserskiego wybiły Polaków z rytmu i Sbornej udało się doprowadzić do remisu po 10. Podopieczni Vitala Heynena nie mogli znaleźć sposobu na dobrze grającego środkowego i to Rosjanie objęli prowadzenie przy 16:14. Wejście na boisko Damiana Schulza i powrót do dobrej gry polskiego kapitana pozwoliło na odrobienie strat i w emocjonującej końcówce kibice dopingowali biało-czerwonych na stojąco. Seta zakończył Piotr Nowakowski blokiem i atakiem.

W III secie po potężnym ataku Łukasza Kaczmarka nasi prowadzili 8:5. Wkrótce nasza drużyna wypracowała pięciopunktowe prowadzenie. Rosjanie próbowali wrócić do gry, ale gospodarze wytrzymali presję przeciwnika i mimo przejściowych problemów w obronie, doprowadzili do upragnionego zwycięstwa. Drugą wygraną w turnieju przypieczętował Kaczmarek, wykorzystując trzecią piłkę meczową.

Bohaterem meczu był Michał Kubiak, autor 19 pkt. Świetnie zagrał też Łukasz Kaczmarek - 16 pkt. Warto jednak nadmienić, że w ekipie Rosji brakowało kilku czołowych zawodników.