Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Znamy wszystkich półfinalistów KMŚ2017-12-15 07:30:00

Po trzech dniach zmagań w grupach poznaliśmy komplet uczestników turnieju finałowego Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy w Tauron Arenie Kraków. Pary półfinałowe utworzyli Zenit Kazań z Sadą Cruzeiro oraz PGE Skra Bełchatów z Cucine Lube Civitanova.

Wyniki 3. dnia:

Grupa A, Opole:

ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE (Polska) – SADA CRUZEIRO (Brazylia) 0:3 (13:25, 30:32, 20:25)

CUCINE LUBE CIVITANOVA (Włochy) – SARMAYEH BANK VOLLEYBALL CLUB (Iran) 3:0 (26:24, 25:17, 25:23)

Kolejność: 1. Cucine Lube 8 pkt, 2. Sada Cruzeiro 6, 3. ZAKSA 3, 4. Sarmayeh Bank VC 1.

Grupa B, Łódź:

SHANGHAI VOLLEYBALL CLUB (Chiny) – PERSONAL BOLIVAR (Argentyna) 3:2 (22:25, 25:20, 23:25, 25:18, 15:13)

PGE Skra Bełchatów (Polska) – Zenit Kazań (Rosja) 0:3 (27:29, 20:25, 16:25)

Kolejność: 1. Zenit 9 pkt, 2. Skra 6, 3. Shanghai 2, 4. Bolivar 1.

Grupa A

W Opolu ostatni dzień pierwszej fazy FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Polska 2017 zaczął się emocjonującym spotkaniem o ostatnie miejsce w półfinale. ZAKSA Kędzierzyn Koźle zmierzyła się z obrońcą tytułu Sada Cruzeiro Volei. Niestety, ZAKSA Kędzierzyn Koźle prowadziła wyrównaną grę z utytułowanym przeciwnikiem jedynie w drugim secie i ostatecznie uległa Brazylijczykom 0-3. Tym samym zespół z Opolszczyzny pożegnał się z turniejem, a Sada Cruzeiro może cieszyć się z awansu do półfinału. W drugim meczu Cucine Lube Civitanova pokonała bez większych problemów Sarmayeh Bank Teheran VC 3-0 wygrywając tym samym rywalizację w grupie A z kompletem zwycięstw, tracąc jedynie dwa sety z ZAKSą. W pierwszym dniu turnieju faworyzowany zespół z Brazylii niespodziewanie łatwo uległ mistrzowi Włoch z Civitanovy, a mistrzowie Polski w debiucie pokonali mistrzów Iranu. Po drugim dniu jedynie Włosi byli pewni awansu do półfinałów, a ZAKSA i Sada walczyły o ostatni bilet do Krakowa.

Fakty i liczby:

- Sada Cruzeiro wygrała ostatnie dwie edycje Klubowych Mistrzostw Świata,

- Sada Cruzeiro występuje w rozgrywkach po raz szósty,

- W poprzednich 12 edycjach KMŚ, pierwsze osiem zostało wygrane przez włoskie kluby, teraz Cucine Lube Civitanova ma okazję przerwać trwającą już cztery lata passę bez zwycięstwa Włochów w tej imprezie,

- Zaksa Kędzierzyn-Koźle i Sarmaye Bank po raz pierwszy występowały w KMŚ,

- Najwięcej punktów w jednym meczu zdobyli Maurice Torres i Cwetan Sokołow (26),

- Najlepiej punktującym zawodnikiem w grupie byli Cwetan Sokołow (64), Sam Deroo (58) i Osmany Juantorena (56),

Grupa B

Już drugiego dnia turnieju w Łodzi wiadomo było, które zespoły pojadą do Krakowa walczyć o trofeum Klubowych Mistrzostw Świata. Ku nieskrywanej radości tutejszej publiczności PGE Skra Bełchatów oraz faworyt grupy, Zenit Kazań, pokonały 3-0 Personal Bolivar i Shanghai Volleyball Club. W czwartkowych meczach, mimo że bilety do półfinałów były rozdane, to nie zabrakło emocji. Klub z Chin, w swoim debiutanckim występie w rozgrywkach pokonał Argentyńczyków, po niezwykle zaciętym, pięciosetowym pojedynku. Bełchatowska Skra, w drugim meczu musiała uznać mistrzów Rosji, którzy byli zdecydowanie lepsi w ostatnich dwóch partiach i bez straty seta wyjadą z Łodzi.

- Zenit Kazań jako jedyny bez utraty seta i z trzema zwycięstwami awansował do Final Four,

- Zenit Kazań po raz szósty w historii swoich występów w KMŚ awansował do półfinału,

- Shanghai Volleyball Club wystąpił po raz pierwszy w KMŚ,

- Największą frekwencją cieszył się mecz PGE Skra – Zenit – 6054 widzów,

- Najlepiej punktującym zawodnikiem w grupie był Maksym Michajłow (43 pkt), tuż za nim uplasowali się Srećko Lisinac i Wilfredo Leon (41 pkt),

- Aleksander Samolienko był najlepiej punktującym w bloku zawodnikiem fazy grupowej (15 pkt).