Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Derby Małopolski dla muszynianek2017-11-14 08:37:00

Polski Cukier Muszynianka Muszyna pokonał Trefla Proximę Kraków 3:1 (18:25, 25:19, 25:21, 25:21) w meczu piątej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP meczu została Monika Bociek.

Poniedziałkowe derby Małopolski zaczęły się dość niespodziewanie. Krakowianki, po wyrównanym początku (7:8) pewnie wygrały pierwszego seta. Trefl Proxima dobrze przyjmował, grał konsekwentnie, powiększając przewagę.

W drugiej partii gospodynie przejęły inicjatywę w końcowych fragmentach, obejmując prowadzenie 18:17. Później przewaga szybko rosła. W trzecim secie twarda wymiana ciosów trwała do stanu 19:18. W końcówce podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego były znowu znacznie lepsze. W czwartej Trefl Proxima od stanu 21:17 odrobił trzy punkty. Zanosiło się na tie breaka. Muszynianki szybko uporały się w końcówce i zasłużenie zdobyły komplet punktów.