Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Reprezentacja > Wiadomości reprezentacja
Zbigniew Boniek: Baza w Irlandii?2019-11-30 22:20:00

– Nie ma łatwych ani ciężkich losowań. Każde trzeba uszanować, przyjąć z pokorą i patrzeć przede wszystkim na siebie. Tak też zamierzamy zrobić. Do marca nie będziemy wiedzieli, z kim zagramy w pierwszym meczu mistrzostw Europy, nie jest to sytuacja łatwa. Pewne jest z kolei, że później zmierzymy się z Hiszpanią i Szwecją, a więc rywalami bardzo mocnymi. Nie zamierzamy się jednak poddawać – powiedział nam tuż po ceremonii losowania grup mistrzostw Europy 2020 Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.


– Zadaniem selekcjonera Jerzego Brzęczka był awans na EURO 2020. Cel został zrealizowany, a w dodatku promocję na turniej zapewniliśmy sobie jeszcze na dwa mecze przed zakończeniem rozgrywek. Od stu lat istnienia Polskiego Związku Piłki Nożnej reprezentacja nie wystąpiła na trzech wielkich turniejach z rzędu. To historyczne osiągnięcie. I spory bagaż doświadczeń, z których zamierzamy korzystać – podkreśla Zbigniew Boniek.


– Gdy jest się na takiej imprezie, jak mistrzostwa Europy, to pewnym można być jednego – nie ma tam łatwych rywali, a rywalizują najlepsi. Losowanie trzeba przyjąć z pokorą i skupić się przede wszystkim na sobie. Do marca nie będziemy wiedzieli, z kim zagramy w pierwszym meczu mistrzostw Europy, nie jest to sytuacja łatwa. Może los znowu skojarzy nas z Irlandią Północną, z którą graliśmy na inaugurację EURO 2016 we Francji i wygraliśmy. Zobaczymy, będziemy przyglądać się wszystkim rywalom. Pewne jest z kolei, że później zmierzymy się z Hiszpanią i to na jej terenie, a więc zadanie nie będzie łatwe. Nie zamierzamy się jednak poddawać. Trzeci grupowy rywal, Szwecja, również jest bardzo wymagający. Nasza piłkarska przeszłość już pokazała, że z tymi rywalami nigdy nie grało nam się łatwo. Droga jest ciężka, ale jeśli chce się zrobić rzeczy wielkie, to trzeba pokonywać takie przeszkody. Jesteśmy przygotowani na wielką walkę – zapewnia prezes PZPN.


– Teraz zaczynamy logistykę do turnieju. Zadowolona może być polska kolonia w Irlandii, bo to tam zagramy dwa mecze mistrzostw. Niewykluczone, że w tym kraju zrobimy również swoją bazę, pojedziemy tam obejrzeć wszystko obiekty. Polski Związek Piłki Nożnej zrobi wszystko, aby zapewnić drużynie narodowej jak najlepsze warunki do optymalnego przygotowania się do mistrzostw Europy, które po raz pierwszy odbędą się w dwunastu miastach dwunastu krajów. Będzie to turniej całego kontynentu, a my po raz kolejny chcemy pokazać się z dobrej strony – zakończył Zbigniew Boniek.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty