Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Puchar Polski > Wiadomości Puchar Polski
Zmiany w Pucharze Polski, 3 mln zł dla zwycięzcy2018-07-20 06:43:00

W nowej edycji Pucharu Polski zajdą zmiany. W rozgrywkach na szczeblu centralnym kluby są zobowiązane do wystawiania w czasie trwania całego meczu co najmniej jednego zawodnika młodzieżowca. W dogrywce może również dojść do czwartej zmiany.


Wedle uchwały, zawodnikiem o statusie młodzieżowca jest zawodnik posiadający obywatelstwo polskie lub szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego kończy 21 rok życia oraz zawodnik młodszy.


Zawodnik szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN oznacza zawodnika, który – bez względu na swoją narodowość lub wiek – był zarejestrowany w klubie lub klubach zrzeszonych w PZPN, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 miesięcy.


W przypadku kontuzji zawodnika młodzieżowego i braku możliwości zastąpienia go innym młodzieżowcem, drużyna kontynuuje grę w zmniejszonym składzie. W przypadku wykluczenia (czerwonej kartki) dla młodzieżowca zespół występuje w zmniejszonym składzie bez konieczności uzupełniania do wymaganego limitu młodzieżowców (nie ma obowiązku zastępowania zawodnika seniora innym młodzieżowcem).


Każda wymiana zawodnika na nie-młodzieżowca i gra w pełnym 11-osobowym składzie bez wymaganej liczby młodzieżowców, potraktowana zostanie jako wystawienie do gry nieuprawnionego zawodnika. Zawody te zostaną zweryfikowane jako walkower na niekorzyść tej drużyny.


Zawodnicy-młodzieżowcy winni występować na boisku z opaską na ramieniu umożliwiającą ich identyfikację. Opaski zostaną wykonane i dostarczone klubom przez PZPN.


Zmiany w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym:

- Obowiązek wystawiania 1 młodzieżowca

- Czwarta wymiana zawodników w dogrywce

- W rundzie wstępnej rywaliuje 8 najsłabszych zespołów II ligi w sezonie 2017/18 wg klucza: 11-18, 12-17, 13-16, 14-15

- W 1/32 finału udział biorą 64 zespoły: 16 z Ekstraklasy w sezonie 2017/18, 18 z I ligi w sezonie 2017/18, 10 z II ligi w sezonie 2017/18, 16 zwycięzców pucharów na szczeblu wojewódzkim, 4 zwycięzców rundy wstępnej

- Nie będzie meczów rewanżowych

- Losowanie par przeprowadzane będzie osobno przed każdą rundą

- Nagroda dla zwycięzcy: 3 miliony złotych


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty