Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Puchar Polski > Wiadomości Puchar Polski
Większa pula nagród na Puchar Polski2018-05-24 17:35:00

Po posiedzeniu Zarządu PZPN na konferencji prasowej, w której udział wziął prezes Zbigniew Boniek oraz sekretarz generalny Maciej Sawicki, poinformowano o zmianach, które zostały zatwierdzone w rozgrywkach o Puchar Polski.


W rozgrywkach o Puchar Polski w sezonie 2018/2019 nie będzie meczów rewanżowych. W przyszłej edycji PZPN zwiększył nagrody dla klubów do 6,6 miliona złotych (dotychczas wartość wynagrodzeń była o połowę mniejsza). Zarząd PZPN zatwierdził także, że kluby występujące w Pucharze Polski zobowiązane są podczas trwania całego spotkania wystawienia co najmniej jednego młodzieżowca (21 lat).


– W tym roku w Pucharze Polski wprowadzamy jedną zasadniczą zmianę, jeżeli chodzi o sezon 2018/2019. Zmieniła się koncepcja, nie będzie spotkań rewanżowych i będzie tylko jeden mecz. Oczywiście według określonych zasad. Pierwszy wylosowany zespół będzie gospodarzem meczu. Jeśli będzie różnica w klasie rozgrywkowej, to spotkanie rozgrywane będzie u przeciwnika z niższej ligi. Zmieniły się też warunki finansowe. Od przyszłego sezonu zwycięzca Pucharu Polski otrzyma trzy miliony złotych, a finalista pięćset tysięcy złotych. Dla zespołów, które będą odpadały także zwiększyła się pula nagród. Decyzją Zarządu PZPN jest wprowadzenie zasady, że w każdej drużynie przez 90 minut musi występować przynajmniej jeden młodzieżowiec – powiedział prezes PZPN.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty