Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Wiadomości PN Podkarpacie
Czerwony Jędrzejczyk, pechowy Peszko2010-03-29 12:00:00 Miłosz Bieniaszewski

Najgorzej wspominać 22 kolejkę piłkarskiej ekstraklasy wspominać będą Arkadiusz Baran i Sławomir Szeliga, których Cracovia została rozbita na Suchych Stawach przez Ruch Chorzów. Z punktu widzenia podkarpackiego kibica najciekawiej było w Wodzisławiu Śląskim gdzie rywalizowali ze sobą Piotr Piechniak z Odry oraz Sławomir Peszko i Seweryn Gancarczyk z Lecha Poznań. Każdy z nich miał okazję, aby wpisać się na listę strzelców, ale ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Arkadiusz Baran (JKS Jarosław - Cracovia)*

Bardzo przeciętny mecz przeciwko Ruchowi Chorzów. W przerwie zmieniony przez Mariusza Sachę.

Grzegorz Baran (JKS Jarosław - Ruch Chorzów)

Nie mógł zmierzyć się ze swoim bratem, bo pauzował za czerwoną kartkę, jaką ujrzał w poprzedniej kolejce.

Mateusz Cetnarski (Kolbuszowianka - PGE GKS Bełchatów)

W meczu z Zagłębiem Lubin pojawił się na boisku w 70 minucie, kiedy jego zespół przegrywał już 0-3. Losów meczu nie odmienił, ale zagrał lepiej niż zmieniony przez niego Janusz Gol.

Seweryn Gancarczyk (Podkarpacie Pustynia - Lech Poznań)

Dobry mecz przeciwko Odrze Wodzisław. Miał trochę pracy z Piotrem Piechniakiem, ale większość pojedynków wygrał. Raz próbował zaskoczyć strzałem z rzutu wolnego Arkadiusza Onyszkę, ale golkiper Odry był na posterunku.

Michał Gliwa (Orły Rzeszów - Polonia Warszawa)

Dostał szansę od trenera Bakero i z Arką Gdynia zagrał cały mecz. Polonia wygrała, więc może na dłużej zadomowi się w bramce "Czarnych koszul".

Artur Jędrzejczyk (Igloopol Dębica - Korona Kielce)

We Wrocławiu wyszedł w pierwszym składzie, ale zagrał jedynie 36 minut. Nie został jednak zmieniony, tylko dostał drugą żółtą kartkę i musiał udać się pod prysznic.

Jacek Kuranty (Siarka Tarnobrzeg - Polonia Bytom)

Dzielnie walczył w środku pola z Radosławem Sobolewskim, ale przegranej z Wisłą Kraków nie zapobiegł. Na boisku spędził 90 minut.

Maciej Nalepa (Stal Rzeszów - Piast Gliwice)

Całe spotkanie z Jagiellonią Białystok spędził na ławce rezerwowych.

Sławomir Peszko (Nafta Jedlicze - Lech Poznań)

Najgroźniejszy piłkarz Lecha w Wodzisławiu Śląskim. W 19 minucie pięknie uderzył, ale piłka ostemplowała jedynie poprzeczkę. Jeszcze dwukrotnie stawał przed szansą na gola, ale najpierw zatrzymał go Arkadiusz Onyszko, a następnie w ostatniej chwili piłkę wybił Aleksander Kwiek.

Piotr Piechniak (Stal Stalowa Wola - Odra Wodzisław)

Ciężko mu było ogrywać Seweryna Gancarczyka. Raz jednak ładnie strzelił głową, ale Jasmin Buric końcami palców wybił piłkę na róg. W 68 minucie zmieniony przez Jana Wosia.

Tomasz Sokołowski (Igloopol Dębica - Arka Gdynia)

Cały mecz z Polonią Warszawa przesiedział na ławce rezerwowych.

Sławomir Szeliga (Stal Rzeszów - Cracovia)

Z Ruchem zagrał na lewej pomocy i nie czuł się tam najlepiej. W końcówce otrzymał żółtą kartkę za faul.

Łukasz Trałka (UKS Ropczyce - Polonia Warszawa)

Zagrał cały mecz w zwycięskim pojedynku z Arką Gdynia. Kilka razy dobrymi podaniami uruchomił swoich kolegów w ataku.