Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Wiadomości PN Podkarpacie
Kuranty (też) zwolnił Urbana2010-03-15 11:59:00 Miłosz Bieniaszewski

Nie był to może tak udany weekend, jak poprzedni dla wychowanków podkarpackich klubów na boiskach ekstraklasy, ale kilku z nich miało spore powody do zadowolenia. Przede wszystkim Jacek Kuranty, który przyczynił się do tego, że bez pracy jest już Jan Urban. Ponownie z dobrej strony pokazał się Piotr Piechniak, który tym razem gola nie zdobył, ale zanotował asystę.

Arkadiusz Baran (JKS Jarosław - Cracovia)*

Ze względu na kontuzję nie wystąpił w wygranym meczu z Koroną Kielce.

Grzegorz Baran (JKS Jarosław - Ruch Chorzów)

Zagrał cały mecz przeciwko Polonii Warszawa, ale podobnie jak pozostali zawodnicy przebywający na boisku nie zachwycił. Po przeciętnym meczu padł remis 1-1.

Mateusz Cetnarski (Kolbuszowianka - PGE GKS Bełchatów)

W zremisowanym spotkaniu z Lechem Poznań zmienił tuż przed końcem strzelca gola dla GKS-u Tomasza Wróbla. Na boisku przebywał tylko dwie minuty.

Seweryn Gancarczyk (Podkarpacie Pustynia - Lech Poznań)

Zagrał cały mecz w Bełchatowie i niemal już tradycyjnie otrzymał żółta kartkę.

Michał Gliwa (Orły Rzeszów - Polonia Warszawa)

Cały mecz z Ruchem Chorzów spędził na ławce rezerwowych.

Artur Jędrzejczyk (Igloopol Dębica - Korona Kielce)

Będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o przegranym meczu z Cracovią 0-3. Na boisku spędził pełne 90 minut, ale nie do końca radził sobie z ofensywnymi akcjami krakowian.

Jacek Kuranty (Siarka Tarnobrzeg - Polonia Bytom)

Jeden z bohaterów wygranego meczu z Legią Warszawa. W 74 minucie zatrzymał przed linią bramkową strzał Tomasza Jarzębowskiego. Gdyby nie to może Jan Urban w dalszym ciągu byłby trenerem warszawian?

Maciej Nalepa (Stal Rzeszów - Piast Gliwice)

Całe spotkanie z Odrą Wodzisław spędził na ławce rezerwowych.

Sławomir Peszko (Nafta Jedlicze - Lech Poznań)

Tym razem nie wyróżnił się niczym szczególnym. W Bełchatowie tradycyjnie szarpał na skrzydle, ale musiał się też bardziej udzielać w obronie, bo Lech od 22 minuty grał w osłabieniu. Zagrał całe spotkanie, a tuż przed przerwą otrzymał żółtą kartkę, która eliminuje go z następnego spotkania.

Piotr Piechniak (Stal Stalowa Wola - Odra Wodzisław)

Jego Odra Wodzisław nie zwalnia tempa. Tym razem podopieczni Marcina Brosza pokonali Piast Gliwice, a Piechniak miał w tym spory udział. Zaliczył asystę przy pierwszym golu autorstwa Daniela Bueno.

Sławomir Szeliga (Stal Rzeszów - Cracovia)

Po meczu z Koroną Kielce cieszył się z pierwszej wiosennej wygranej. Zagrał dobre spotkanie i o mały włos nie pokonał Zbigniewa Małkowskiego. W 62 minucie ładnie przymierzył z ok. 20 metrów, ale golkiper kielczan popisał się efektowną robinsonadą i wybił piłkę na róg.

Łukasz Trałka (UKS Ropczyce - Polonia Warszawa)

Ze względu na nadmiar żółtych kartek pauzował w meczu z Ruchem Chorzów.