Strona główna > Piłka nożna > Liga Mistrzów > Wiadomośći liga mistrzów
Legia w Lidze Mistrzów (FOTO)2016-08-24 06:38:00

W rewanżowym meczu fazy play-off Ligi Mistrzów Legia Warszawa zremisowała 1-1 z irlandzkim Dundalk FC i jako pierwszy polski zespół od 20 lat awansowała do fazy grupowej.

Legia Warszawa - Dundalk FC 1-1 (0-1)

0-1 Robert Bnson 19

1-1 Michał Kucharczyk 90+2

Czerwona kartka: Adam Hlousek (Legia, 67, druga żółta).

LEGIA: Malarz - Broź, Lewczuk, Pazdan, Hlousek - Jodłowiec, Odjidja-Ofoe - Langil (65 Guilherme), Moulin (90 Prijović), Kucharczyk - Nikolić (70 Bereszyński).

DUNDALK FC: Rogers - Gannon, Barrett, Boyle, Massey - Shields (83 Meenan), Benson - McEleney (88 O'Connor), Finn, Horgan - McMillan.

Legia Warszawa zagra w Lidze Mistrzów. Remisem w rewanżowym meczu z Dundalk FC przełamała trwającą od 20 lat niemoc polskich drużyn i zagra w fazie grupowej tych elitarnych rozgrywek. Po raz ostatni reprezentant naszego kraju, Widzew Łódź, występował w Lidze Mistrzów w sezonie 1996/1997.

Spotkanie w Warszawie zakończyło się remisem 1-1. Bramkę dla zespołu z Irlandii zdobył w 19. minucie potężnym strzałem Robbie Benson. Przez ponad 20 minut mistrz Polski musiał radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Adama Hlouska. W doliczonym czasie gry po szybkim kontrataku stan meczu wyrównał Michał Kucharczyk. W pierwszym starciu Legia zwyciężyła na wyjeździe 2-0 i to właśnie zespół z Łazienkowskiej awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Losowanie fazy grupowej LM - w czwartek o godz. 18.