Strona główna > Piłka nożna > Liga Europejska > Wiadomości liga europejska
Liga Europy: Cracovia odpadła w Szwecji2020-08-27 21:48:00

Cracovia zakończyła przygodę z europejskimi pucharami już w I rundzie eliminacji Ligi Europy, przegrywając w Szwecji z Malmoe FF 0-2.

Malmoe FF - Cracovia 2-0 (2-0)

1-0 Jo Inge Berget 1

2-0 Soeren Rieks 44

Sędziował Urs Schnyder (Szwajcaria). Żółte kartki: Larsson, Rakip - Hanca, Dimun. Widzów 0.

MALMOE: Johansson - Larsson, Ahmedhodzic, Brorsson, Knudsen - Rakip (75 Traustason), Lewicki, Christiansen, Rieks - Berget (67 Sarr), Thelin.

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Jablonsky, Helik, Siplak (58 Ferraresso) - Loshaj - Hanca, van Amersfoort, Alvarez (79 Vestenicky), Wdowiak - Rivaldo Jr (46 Dimun).

Gospodarze objęli prowadzenie już w... 22. sekundzie!!! Po wyrzucie z autu ze środka boiska nastąpiła szybka akcja lewym skrzydłem, Berget dostał podanie i z narożnika "piątki" trafił do siatki uderzeniem w "krótki" róg.

Cracovia... wyrównała w 19. minucie po "główce" Jablonsky'ego, ale - niestety - sędzia odgwizdał spalonego.

Szwedzi mieli kilka okazji, a wykorzystali tę w 44. minucie. Thelin w polu karnym krótko zagrał do Rieksa, który prawie już leżąc strzelił w prawy, dolny róg.

Po przerwie Pasy grały lepiej, Rapa oddał głową pierwszy celny strzał na bramkę rywali. Goście oddali w sumie kilka groźnych strzałów, lecz nie wypracowali stuprocentowej sytuacji. Gospodarze przy lepszej skuteczności mogli wygrali zdecydowanie wyżej.