Strona główna > Piłka nożna > Liga Europejska > Wiadomości liga europejska
Legia out, czyli prawda o polskiej ekstraklasie2017-08-24 21:49:00

Z europejskich pucharów piłkarskich odpadła ostatnia polska drużyna. Legia po remisie u siebie 1-1, zremisowała z mołdawskim Sheriffem Tyraspol na wyjeździe 0-0 i została wyeliminowana w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

Sheriff Tyraspol - Legia Warszawa 0-0

Sheriff: Mikulić - Susić, Posmac, Kulusić, Da Silva - Bayala, Anton, De Nooijer, Tripić (77 Victor) - Badibanga (60 Jairo), Brezovec (65 Balima).

Legia: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Jodłowiec (76 bSadiku), Moulin - Nagy (65 Berto), Mączyński, Kucharczyk (85 Szymański) - Hamalainen.

Legioniści od 38. minuty grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę (za dwie żółte) zobaczył Michał Pazdan. Najpierw dostał żółtą kartkę za uderzenie w twarz Badibangi, a kilka sekund później został upomniany po raz drugi za naruszenie nietykalności cielesnej sędziego.

Legia miała w zasadzie tylko jedną szansę bramkową, w 46. minucie nie wykorzystał jej Hamalainen.