Strona główna > Piłka nożna > I liga > Wiadomości I liga
Warta ukarana walkowerem za mecz z Miedzią2013-06-06 19:05:00

Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa profesjonalnego PZPN postanowiła zweryfikować wynik meczu 33. kolejki rozgrywek I ligi, w którym Warta grała w Poznaniu z Miedzią Legnica jako walkower 0:3 na niekorzyść drużyny KS Warta Poznań. W poznańskim zespole wystąpił nieuprawniony zawodnik Igor Jurga.

Pierwotnie na boisku padł remis 2:2. Okazuje się, że pomiędzy występem Igora Jurgi w meczu rezerw Warty z Leśnikiem Margonin (30 maja 2013 r., godz. 16.00 – zawodnik grał od 1 do 90 minuty), a występem tegoż zawodnika w meczu pierwszego zespołu Warty z Miedzią Legnica (1 czerwca, godz. 17.00 – grał od 1 do 75 minuty) nie została zachowana regulaminowa przerwa 48 godzin (przepis ten nie dotyczy tylko bramkarzy). W związku z tym zawodnik był nieuprawniony do gry przeciwko Miedzi Legnica.

Warta zapowiada odwołanie od tej decyzji.

W ostatniej kolejce I ligi Warta zmierzy się z Okocimskim. Po weryfikacji meczu z Miedzią będzie miała punkt straty do brzeszczan.